KŁODZKO - Miejska OSP wzmocniona sprzętem
Napisano dnia: 2026-06-22 14:15:42
(Inf. zewn.). Pierwsza i jedyna w Kłodzku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej buduje swoje wyposażenie. A że powstała niedawno, przed nią jeszcze sporo starań, aby posiadać to, co naprawdę jest niezbędne do działań ratowniczych.

– Dzięki udziałowi w konkursie o przyznanie funduszy z budżetu obywatelskiego powiatu kłodzkiego 2026 r., miejskiej OSP udało się pozyskać 15 tys. zł. Ta kwota została spożytkowana na zakup m.in. prądownic, zestawu airbagów ratowniczych, systemu oświetleniowego LED oraz materaca próżniowego z pompką - informuje starostka kłodzka Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk. W imieniu władz powiatu przekazała ów sprzęt m.in. na ręce prezesa jednostki Mikołaja Pluty.

Opr. (bwb)
Foto powiat kłodzki
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz






