POWIAT KŁODZKI - Trwa ogląd i likwidacja szkód na drogach
Napisano dnia: 2024-09-21 09:55:49

(Inf. wł.). W zarządzie władz powiatu kłodzkiego pozostaje najdłuższy kilometraż dróg powiatowych na Dolnym Śląsku. Wiele z tych ciągów komunikacyjnych zostało uszkodzonych przez w gminach nią objętych, czyli Stronie Śląskie, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Bystrzyca Kłodzka, wiejska Kłodzko, Kłodzko i Radków. Od minionego poniedziałku służby Zarządu Dróg Powiatowych prowadzą ogląd sytuacji, podejmują pierwsze niezbędne roboty na rzecz przywrócenia komunikacji.
.jpg)
.jpg)
- Mamy siedem zniszczonych mostów, które znajdują się głównie w okolicach Lądka i Stronia, w tym drogi w rejonie Starego Gierałtowa, Nowego Gierałtowa i Bielic, gdzie droga została kompletnie zniszczona, bo w dużej części zabrana przez powódź. Nie ma mostu w Wilkanowie w pobliżu dawnego pałacu, w Krosnowicach w sąsiedztwie osiedla Fabrycznego. Zostały uszkodzone drogi górskie w Jodłowie, Pisarach i Potoczku w gminie Międzylesie - informuje wicestarosta kłodzki Piotr Marchewka: - Jesteśmy zdeterminowani, aby jak najszybciej zapewnić ruch pieszych i kołowy na naszych teraz nieczynnych drogach. Wykorzystamy tłuczeń, żeby wypełnić dziury, bo na gruntowne remonty bądź odbudowy przyjdzie czas. Trzeba odtworzyć konstrukcję drogi tam, gdzie przedarła się woda z koryta, wypłukując wszystko.
.jpg)
W przypadku zerwanych mostów już poszły wystąpienia do wojewody dolnośląskiego o zadysponowanie mostów pontonowych. Umożliwiają szybsze przejazdy, zapobiegną wielokilometrowym objazdom, jeśli są takie.
- Na terenie gminy Stronie Śląskie wojsko pomaga nam, używając ciężkiego sprzętu. Tym samym stopniowo jest torowany przejazd w stronę Bielic - mówi P. Marchewka: - Mam ogromną prośbę do wszystkich państwa: Ograniczcie do minimum prywatne przejazdy samochodami, by nie utrudniać pracy działającym służbom, nie próbujcie wchodzić na uszkodzone mosty, w ogóle tam wszędzie, gdzie jest to pokazane różnymi ogranicznikami. Nie ryzykujmy życiem i zdrowiem...
(bwb)
Komentarze:

Niedziela, 2024-09-22 09:40
Do Żipman
Nie potrzeba tworzenia jeszcze większej ilości biurokratów którzy będą pobierać pensje z podatków mieszkańców. Po pierwsze : kataklizmy nie są co roku. Po drugie : ci którzy tak "bardzo chcą pomagać zza biurka" niech pomagają bezpośrednio - do łopaty potrzeba ludzi. Po trzecie :by skutecznie chronić i ograniczać skutki klęsk żywiołowych POTRZEBNE są DZIAŁANIA RZĄDU , a nie jak do tej pory np. na ziemi kłodzkiej Rząd wycofał się z planowanych suchych zbiorników pod presją tak zwanych "zielonych" namawiających mieszkańców by ich nie budowano. I mamy to co mamy !!! Zamiast planowanych 11 suchych zbiorników wybudowano zaledwie 4. Tak samo za wały , za ich utrzymanie i budowanie nowych wałów i infrastruktury hydrologicznej odpowiada bezpośrednio Rząd , a nie samorząd lokalny.

Sobota, 2024-09-21 21:57
Prawda
Ja uważam że Mietek ma rację. Każdy powinien dbać o swój teren. Burmistrzów by nie było a byłoby sami starości i była by krótka piłka. Albo tak albo siak. Nie ma.

Sobota, 2024-09-21 16:23
Do Mietka
Po co rozrabiać? To jest historyczne Hrabstwo Kłodzkie. Jeden organizm.
Przy 3 powiatach każdy będzie tylko myślał o sobie. I będzie jeszcze gorzej.
Przy 3 powiatach każdy będzie tylko myślał o sobie. I będzie jeszcze gorzej.

Sobota, 2024-09-21 16:13
c.d do Mietek
Powinno się ZMNIEJSZYĆ ilość powiatów. Również OGRANICZYĆ ilość województw do 10 max. 12

Sobota, 2024-09-21 13:57
Do Mietek
Biurokratów więcej nie potrzeba. Spójny powiat obejmujący obecny teren jest najwłaściwszy. Zaproponuj by z każdej gminy zrobić powiat załapiesz się do starostwa.

Sobota, 2024-09-21 12:27
Rozdział powiatu
Najwyższa pora na podział powiatu kłodzkiego na trzy powiaty: kłodzki, bystrzycki i noworudzki. Obecnie widać totalną katastrofę w zarządzaniu tak rozległym powiatem.
Dodaj komentarz