Leczenie chrapania, bezdechu sennego i inne zabiegi oferowane w Skyclynic

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2022-07-22 09:48:48
ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Klinika Skyclinic już od wielu lat zajmuje się kompleksową terapią problemów związanych z medycyną estetyczną. Jako jedna z niewielu placówek w naszym kraju oferuje kompleksowy i prezycyjnie wykonany zabieg przeszczepu włosów, będący szansą na normalne życie dla osób zmagających się między innymi z łysieniem androgenowym. Wyróżnia ją kompleksowe, indywidualne podejście do pacjentów z bardzo różnymi problemami oraz nowoczesne metody leczenia - zarówno, jeśli chodzi o obturacyjny bezdech senny, zabiegi przeszczepu włosów, brody, czy też terapię botoksem.
 

Oferta Skyclinic

Placówki SkyClinic znajdują się we Wrocławiu i Warszawie. Oprócz przeszczepu włosów będącego specjalnością kliniki, czy też korekt podniebienia miękkiego, wykonywane są tu między innymi:
    • depilacje laserowe
    • zabiegi wypełniające zmarszczki
    • masaże endoderrmiczne Vela Shape III
    • resurfacing (peeling) laserowy
    • przeszczepy tłuszczu
    • plastyka brzucha
    • mezoterapia lipotyczna
    • lifting HIFu
    • powiększanie i pomniejszanie piersi
Jednym z ważniejszych zabiegów, często wybieranych przez klientów kliniki jest zaś leczenie chrapania, będącego uporczywym problemem dotykającym tak kobiety, jak i mężczyzn.
 

Najczęstsze przyczyny chrapania

Kiedy śpimy, mięśnie kontrolujące nasze górne drogi oddechowe ulegają rozluźnieniu. To z kolei powoduje opadanie podniebienia miękkiego wraz z języczkiem, co bezpośrednio prowadzi do chrapania. Kolejnymi przyczynami chrapania mogą być, na przykład, przerost migdałków podniebiennych, obrzęk przegrody nosowej, czy też skrzywienie przegrody nosowej. Warto wiedzieć, ze każdą z tych przyczyn chrapania można wyeliminować, decydując się na leczenie chrapania - na przykład w klinice SkyClinic.
Pamiętać musimy, że podczas gdy u sporej części chrapiących osób jest to po prostu niegroźny odruch fizjologiczny - u innych może ono być zwiastunem poważnych problemów. Zdarza się bowiem, że chrapanie może prowadzić do tak zwanego obturacyjnego bezdechu sennego, który może być nawet dolegliwością zagrażającą życiu.
 

Skutki chrapania

Skutki chrapania bywają bardzo różne i rzecz jasna, nie u każdej osoby wystąpią wszystkie z poniżej opisanych objawów. Wiele zależy od tego, czy w przypadku danej osoby doszło do bezdechu sennego. Do najczęstszych skutków chrapania zaliczyć można:
    • senność w ciągu dnia
    • rozbicie i rozdrażnienie
    • bóle głowy
    • problemy ze skoncentrowaniem uwagi
    • suchość gardła po przebudzeniu
Problemy te związane są z faktem, że chrapanie prowadzić może do wybudzenia w czasie snu.
 

Czym jest obturacyjny bezdech senny?

Jedną z najgroźniejszych konsekwencji chrapania jest występowanie bezdechów. W takim przypadku leczenie chrapania należy rozpocząć jak najszybciej, ponieważ jest to dolegliwość zagrażająca życiu. Warto dodać, że wszystkie osoby cierpiące na tę przypadłość chrapią. Zespół bezdechu sennego objawia się między innymi:
    • niespokojnym, przerywanym snem
    • nagłą ciszą po nieregularnym chrapaniu
    • uczuciem braku powietrza po przebudzeniu
    • nadmierną potliwością w nocy
    • problemami z zaśnięciem po przebudzeniu
Nieleczona dolegliwość może powodować nawet zaburzenia rytmu serca, niedotlenienia organizmu, a także prowadzić do udaru mózgu. Może także prowadzić do rozwoju nadciśnienia tętniczego, zaburzeń neurologicznego, a także przyczynić się do wystąpienia cukrzycy typu drugiego.
Warto podkreślić, że osoba cierpiąca na obturacyjny bezdech senny nie zawsze zdaje sobie sprawę ze wszystkich swoich objawów - dlatego tak ważne jest, by reagować na niepokojące chrapanie osób nam najbliższych. Wdrożenie leczenia chrapania może nawet uratować im życie.
 

Jakie są metody leczenia chrapania i bezdechu sennego?

Najskuteczniejszą (i dostępną w klinice SkyClinic) metodą leczenia chrapania jest terapia laserowa NightLease. Warto podkreślić, że terapia ta niweluje nie tylko problem chrapania, ale i ewentualny bezdech senny występujący u pacjenta.
Leczenie chrapania i bezdechu sennego za pomocą lasera polega na naświetlaniu łuków podniebiennych oraz fragmentu języka. Dzięki temu, że promienie lasera usztywnią naświetlane powierzchnie, podatność podniebienia miękkiego na wytwarzne w trakcie snu wibracje powodujące chrapanie zmniejsza się. Dzięki temu, że tkanki jamy ustnej ulegają obkurczeniu, sen staje się bardziej komfortowy i drastycznie zminimalizowane zostaje ryzyko wystąpienia bezdechu sennego. Znikną więc poranne bóle głowy, czy też możliwość rozwinięcia się poważnych chorób układu krążenia.
Leczenie chrapania jest mało inwazyjne i bezbolesne, ponieważ wykonywane jest ono w znieczuleniu miejscowym. Terapia ta - w zależności od potrzeb pacjenta - może być leczeniem jednorazowym. Często wartościowym okazuje się jednak być podzielenie leczenia na trzy sesje, odbywające się co około 15 dni.
Zabieg trwa ok. 30 do 45 minut, a podczas jego trwania pacjent przebywa w pozycji siedzącej. Lekarz zaś kieruje wiązkę lasera w odpowiednio dobrane obszary jamy ustnej. Aby wszystko poszło sprawnie, warto pojawić się w wybranej klinice SkyClinic na około 20 minut przed wyznaczoną godziną zabiegu.
 

Jak przygotować się do leczenia bezdechu sennego?

Zabieg z wykorzystaniem lasera NightLease nie wymaga specjalnego przygotowania. Aby jednak leczenie chrapania i bezdechu sennego mogło zostać rozpoczęte, należy potwierdzić diagnozę podczas wizyty u laryngologa. Decyzja o wdrożeniu leczenia musi zostać podjęta na podstawie wyników ewentualnych badań diagnostycznych. Na mniej więcej 24 godziny przed planowaną datą zabiegu należy również zrezygnować z przyjmowania napojów alkoholowych, a także innych produktów mogących zawierać nawet niewielkie ilości alkoholu.
W przypadku, gdy u pacjenta doszło do infekcji jamy ustnej lub gardła, przed wykonaniem zabiegu niezbędne jest jej wyeliminowanie. Należy wdrożyć standardową terapię zaproponowaną przez lekarza laryngologa.
 

Efekty zabiegu

Podstawowym efektem zabiegu jest wyeliminowanie problematycznych dolegliwości takich, jak bezdech senny, czy uciążliwe chrapanie. W wielu przypadkach efekt ten udaje się uzyskać już po pierwszej sesji laserem NightLease. Wykonanie serii trzech zabiegów pozwala natomiast często na dożywotnie pozbycie się tych dolegliwości. Podkreślić należy, że rekonwalescencja po zabiegu jest stosunkowo prosta i krótka, a efekty nawet jednej sesji- długotrwałe. Ryzyko ewentualnych powikłań jest zaś absolutnie znikome.
 

Kto może, a kto nie powinien skorzystać z zabiegu?

Terapia obturacyjnego bezdechu sennego z wykorzystaniem lasera NightLease w klinice SkyClinic dostępna jest dla niemalże każdej osoby zmagającej się z tym problemem. Polecana jest w leczeniu chrapania także wtedy, gdy nie towarzyszy mu bezdech senny. Warto dodać, że może ona okazać się przydatna także w przypadku innych schorzeń spowodowanych nieprawidłową budową jamy ustnej lub gardła. O tym, czy dany pacjent kwalifikuje się do zabiegu zdecydować może konsultacja ze spacjalistą SkyClinic.
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża lub aktywna laktacja, a także infekcje w obrębie jamy ustnej oraz gardła. Odradza się jego wykonanie także osobom zmagającym się z niektórymi chorobami autoimmunologicznymi, takimi jak na przykład łuszczyca. Choroby nowotworowe oraz choroby krwi także są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.
Pomimo tego, w przypadku zdecydowanej większości osób będzie to bezbolesny, nieinwazyjny sposób na wyeliminowanie chrapania i bezdechu sennego. Zapobiegnie też wystąpieniu poważnych problemów w przyszłości, takich jak choroba niedokrwienna serca.
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_2u2a7057
Niedziela, 2024-06-23
List_mini_2u2a7157
Niedziela, 2024-06-23
List_mini_2u2a7137
Niedziela, 2024-06-23
List_mini_5bc83a7a35ab1-o-large
Niedziela, 2024-06-23
List_mini_2u2a7062
Niedziela, 2024-06-23
List_mini_2u2a7263
Sobota, 2024-06-22
List_mini_2u2a7210
Sobota, 2024-06-22
List_mini_dkl24pl-2024-06-22-bystrzyca-klodzka-rozpoczecie-lata-11
Sobota, 2024-06-22
List_mini_dkl24pl-polanica-zdroj-horbowy-malka-13
Sobota, 2024-06-22
List_mini_pt-pierwszy3
Sobota, 2024-06-22
polecamy