Agresywna roślinność "schodzi" z zabytku
Napisano dnia: 2019-03-09 17:04:41

KŁODZKO. Drzewa i krzewy samosiejki - przez lata nie trzebione - stały się największym zagrożeniem dla stabilności murów ponaddwustuletniej twierdzy. Na zlecenie władz miejskich w ciągu kilku minionych tygodni jedna z wyspecjalizowanych firm prowadziła ich wycinkę i przy okazji odsłoniła całe piękno tej budowli obronnej.




Z planów poczynionych wobec XVII-wiecznej fortecy wynika, że i kolejne partie zostaną oczyszczone z roślinności rozsadzającej jej bryłę.
(bwb)
Komentarze:

Poniedziałek, 2019-03-11 22:11
Burmistrz Piszko
DOPROWADZA do DEGRADACJI FORTU OWCZA GÓRA, który staje się GRUZOWISKIEM i WYSYPISKIEM ŚMIECI. Zaniechał wycinkę SAMOSIEJEK, które rozrosły się do DRZEW i BEZPOWROTNIE NISZCZĄ ZABYTKOWE MURY FORTU. KAŻDy miesiąc ZWŁOKI WYCINKI drzew, pogłębia dewastację FORTU OWCZA GÓRA. Za zaniechanie POWINIEN burmistrz Piszko PONIEŚĆ KONSEKWENCJE.

Poniedziałek, 2019-03-11 09:02
Widać z przyrodą nie wygramy !Odnośnie chodników , za osiedlem przy Perle , szczyt techniki komunistycznej , chodnik taki jak zastygnięta lawa .Serdecznie zapraszam tych którzy jeszcze nie widzieli i nie chodzili po owym chodniku !

Poniedziałek, 2019-03-11 08:55
Gondola
Piszko cały czas rozrabia .
Zamiast zrobić nam gondole to wycina drzewa.
Nie da zarobić bankierom , bo nie bierze kredytów .
Nie sprzedał " Parkówki " za 4 tys. zł. ( 12hektarów )
I teraz tam rosną drzewa. A tak GONDOLIER by wyciął
i przytulił trochę kasy
Panie Burmistrzu jak z Panem żyć . Nie da się !
Zamiast zrobić nam gondole to wycina drzewa.
Nie da zarobić bankierom , bo nie bierze kredytów .
Nie sprzedał " Parkówki " za 4 tys. zł. ( 12hektarów )
I teraz tam rosną drzewa. A tak GONDOLIER by wyciął
i przytulił trochę kasy
Panie Burmistrzu jak z Panem żyć . Nie da się !

Niedziela, 2019-03-10 18:38
A na Owczej p.Piszko był obrońcą drzew, tam jakoś nie mógł doszukać się sensu wycinki.

Niedziela, 2019-03-10 14:25
NAJWIĘCEJ "ZASŁUG" MA burmistrz Piszko
W ZANIECHANIU. Doprowadził do WSTRZYMANIA WYCINKI SAMOSIEJEK które ROZROSŁY się do DRZEW i ROZSADZAJĄ w dalszym ciągu FORT OWCZA GÓRA. W celu odwrócenia uwagi od postępującej degradacji FORTU , który staje się GRUZOWISKIEM i WYSYPISKIEM ŚMIECI stosuje SLOGAN:
"PROWADZONE JEST ŚLEDZTWO". Tak będzie pan twierdził do ZAKOŃCZENIA swojej kadencji ?. NIE z NAMI TE NUMERY.
"PROWADZONE JEST ŚLEDZTWO". Tak będzie pan twierdził do ZAKOŃCZENIA swojej kadencji ?. NIE z NAMI TE NUMERY.

Sobota, 2019-03-09 22:37
Wycinanki
Wystarczy systematyka i drzewa nie urosną. Tak jest robione na twierdzy od pewnego czasu i korzenie zaczynają gnić.

Sobota, 2019-03-09 22:32
Nikolka - tak właśnie jest, na twierdzy stosuje się herbicyd.
Burmistrz Piszko bardzo wiele przez cztery lata zrobił z podległym mu zespołem dla ratowania twierdzy, poprzednik tylko odgradzał walące się na ratusz mury.
Burmistrz Piszko bardzo wiele przez cztery lata zrobił z podległym mu zespołem dla ratowania twierdzy, poprzednik tylko odgradzał walące się na ratusz mury.

Sobota, 2019-03-09 17:42
Nie wystarczy wyciąć części nadziemne samosiejek. Z pozostawionych korzeni "odbiją" drzewka ze zdwojoną siłą. Korzenie trzeba wykarczować i potraktować (niestety) środkami chemicznymi nie dopuszczającymi do odrastania lecz rozkładającymi drewno.

Sobota, 2019-03-09 17:27
Gdyby wycinkę samosiejek
PROWADZONO również NA FORCIE OWCZA GÓRA , nie rozrosły by się do potężnych drzew, które ZDEWASTOWAŁY i w dalszym ciągu dewastują FORT. POZOROWANE protesty w obronie wycinki stały się orężem w WALCE WYBORCZEJ na stanowisko BURMISTRZA. Niestety OWCZA GÓRA dalej jest DEWASTOWANA przez niekontrolowany rozrost drzew , a Burmistrz PISZKO przyczynia się do dalszej DEGRADACJI tego zabytku !!!
Dodaj komentarz