KŁODZKO - Umowa podpisana. Wkrótce ruszy budowa przedszkola (AKTUALIZACJA)

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2026-04-14 14:26:36
(Inf. zewn.). Nowoczesne przedszkole ekologiczne w Kłodzku wchodzi w etap realizacji po podpisaniu umowy z wykonawcą. Inwestycja ma zostać ukończona przed końcem 2026 roku. 
 
 
W poniedziałek, 13 kwietnia br., burmistrz Kłodzka Michał Piszko poinformował o podpisaniu umowy na realizację inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zastosowanie tego modelu ma umożliwić sprawne połączenie etapu projektowego z realizacją oraz wdrożenie optymalnych rozwiązań technicznych i funkcjonalnych, ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej.
 
Istotnym elementem tej inwestycji będzie również stopniowe przenoszenie dzieci z obecnie użytkowanych budynków zabytkowych, które - mimo swojego historycznego charakteru - coraz trudniej dostosować do obowiązujących przepisów i norm przeciwpożarowych oraz innych wymagań bezpieczeństwa. Nowe przedszkole zapewni warunki w pełni odpowiadające współczesnym standardom oraz potrzebom dzieci i kadry pedagogicznej  – zaznaczył burmistrz.
 
Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027 i stanowi ważny element rozwoju nowoczesnej infrastruktury edukacyjnej w mieście. 
Opr. (bp)
 
AKTUALIZACJA - 14.04.206 - g. 18:10
Z informacji przekazanych przez AARZ - Atelier Architektury Radosław Żubrycki wynika, że inwestor - miasto Kłodzko - zrezygnował z dalszej współpracy z dotychczasowym projektantem koncepcji Eko Przedszkola. W jego miejsce zdecydowano się na realizację inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”, ogłaszając postępowanie przetargowe zakładające opracowanie nowego projektu obiektu. Według przedstawionego stanowiska, nowa procedura ma umożliwić wybór rozwiązania bardziej optymalnego pod względem kosztowym.

Tagi

Komentarze:
AparatAndrzej*.centertel.pl
Poniedziałek, 2026-05-18 14:44
Pomnik władzy
Budowa eko-przedszkola za 20 mln zł,
Kłodzko wyludniło się blisko 23 tys mieszkańców a przyrost naturalny ujemny.
Burmistrz angażują wielomilionowe środki - pochodzące z nowo zaciąganych pożyczek bankowych, pytanie czy to nie jest nadużycie władzy?
AparatXxx*.play-internet.pl
Czwartek, 2026-04-16 20:47
Straszne … ostatni kawałek zieleni - widać betonową nie tylko w głowach…
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_2u2a6831
Sobota, 2026-06-06
List_mini_pt-defibrylatorgnr
Sobota, 2026-06-06
List_mini_711709475-1695114955796878-133840416545185099-n
Piątek, 2026-06-05
List_mini_pt-forum.ops
Piątek, 2026-06-05
List_mini_2u2a7337--1-
Piątek, 2026-06-05
List_mini_715501061-1448673813959514-6383271883770361457-n
Piątek, 2026-06-05
List_mini_1000143449
Piątek, 2026-06-05
List_mini_2u2a0726
Piątek, 2026-06-05
List_mini_pt-miejska
Czwartek, 2026-06-04
List_mini_img-7783
Czwartek, 2026-06-04
polecamy