BSTS - Artur Kwaśnik nie dał się wprzedzić

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2024-01-14 13:02:44
BYSTRZYCA KŁODZKA (inf. wł.). Niestrudzone w swoich działaniach Bystrzyckie Stowarzyszenie Tenisa Stołowego podsumowało prowadzone współzawodnictwo turniejowe o tytuł zawodnika roku 2023. Został nim Artur Kwaśnik, który uczestniczył w 29 z 31 zorganizowanych rozgrywek i zdobył 955 pkt, czyli 32,9 pkt w jednym turnieju. Zawodnik MLKS "Sudety" Międzylesie aż 15 razy był na podium, przy czym 4 razy na najwyższym stopniu, 5 razy na miejscu drugim i 6 na trzecim. Ciułał punkty ciułał i wywalczył wspomniany tytuł w już szóstej edycji prowadzonego rankingu.

Jak informuje Anatol Kornberger z BSTS-u - drugie miejsce w tej rywalizacji zajął ubiegłoroczny zwycięzca Mariusz Pusz - BSTS Bystrzyca Kłodzka. Ten zawodnik uczestniczył w 27 turniejach, zdobywając 858 pkt, średnia to 31,8 pkt na turniej. W roku 2023 trzy razy byłdrugi, zaś osiem razy jako trzeci. Natomiast na trzecim miejscu uplasował się Karol Meissner - BSTS Bystrzyca Kłodzka; jego bilans to udział w 23 turniejach, w których uzbierał 772 pkt, średnia to 33,6 pkt na jeden turniej. Przy czym w pięciu turniejach zajął pierwsze miejsce, dwa razy drugie i cztery razy trzecie.

Kolejność innych zawodników z "10" najlepszych - 4. Grzegorz Wojtaszek - w 18 turniejach zdobył 618 pkt, średnia 34,3, 5. Sebastian Galuk - 20 turniejów, 589 pkt, średnia 29,5, 6. Jan Słowik - 26 turniejów, 575 pkt, średnia 22,10, 7. Jerzy Motyka - 22 turnieje, 555 pkt, średnia 25,20, 8. Sławomir Kotowski - 25 turniejów, 551 pkt, średnia 22,04, 9. Sławomir Kleńk - 21 turniejów, 479 pkt, średnia 22,8, 10. Bartosz Grzebieniowski - 15 turniejów, 412 pkt, średnia 27,5.

Zarząd BSTS-u dziekuje gminie Bystrzyca Kłodzka za wsparcie finansowe jego działalności, której podstawowym celem jest upowszechnianie aktywnego wypoczynku i popularyzja tenisa stołowego.