KŁODZKO - Licencjackie czepkowanie w WSM

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2026-05-30 18:01:10
(Inf. wł.). W auli Arnoszta z Pardubic w miniony czwartek, 28 bm. odbyło się "Czepkowanie", czyli nadanie symbolicznego białego czepka studentkom i studentom pielęgniarstwa I stopnia Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku. Są oni częścią ponad 800-osobowej społeczności tej uczelni, która już mocno wrosła w codzienność nie tylko ziemi kłodzkiej - kształcą się w niej osoby z innych części Polski. 

 
Absolwenci WSM stanowią bądź zasilają szeregi instytucji służby zdrowia we wspomnianych regionach, niektórzy próbują swoich sił w ramach indywidualnej działalności związanej z medycyną. Tym samym są potwierdzeniem swoich związków z solidną szkołą wyższą wpajającą maksimum wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych.
 


 
Uroczyste czepkowanie wypełniła w części inscenizacja przygotowana przez młodzież z kłodzkiego Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Medical. A podkreślili je swoją obecnością m.in. marszałek dolnego Śląska Paweł Gancarz, wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur, burmistrz Kłodzka Michał Piszko, reprezentanci wielu instytucji współpracujących z WSM.
 
(bwb)
 
Foto WSM Kłodzko

Tagi

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_2u2a6120
Poniedziałek, 2026-06-22
List_mini_pt-psie2
Poniedziałek, 2026-06-22
List_mini_2u2a2192-2
Poniedziałek, 2026-06-22
List_mini_pt-obryw4
Poniedziałek, 2026-06-22
List_mini_dkl24-tryptyk-haniebny
Niedziela, 2026-06-21
List_mini_728280905-27376059885366101-7613552456333306355-n
Niedziela, 2026-06-21
List_mini_dkl24-szalejow-dolny-80-lat-osp-23
Niedziela, 2026-06-21
List_mini_727479484-1456642769605506-3300501957634814602-n
Niedziela, 2026-06-21
List_mini_dkl24-prad-2
Niedziela, 2026-06-21
List_mini_725839059-997897102859131-5583782820270071712-n
Sobota, 2026-06-20
polecamy