KŁODZKO - Licencjackie czepkowanie w WSM

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2026-05-30 18:01:10
(Inf. wł.). W auli Arnoszta z Pardubic w miniony czwartek, 28 bm. odbyło się "Czepkowanie", czyli nadanie symbolicznego białego czepka studentkom i studentom pielęgniarstwa I stopnia Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku. Są oni częścią ponad 800-osobowej społeczności tej uczelni, która już mocno wrosła w codzienność nie tylko ziemi kłodzkiej - kształcą się w niej osoby z innych części Polski. 

 
Absolwenci WSM stanowią bądź zasilają szeregi instytucji służby zdrowia we wspomnianych regionach, niektórzy próbują swoich sił w ramach indywidualnej działalności związanej z medycyną. Tym samym są potwierdzeniem swoich związków z solidną szkołą wyższą wpajającą maksimum wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych.
 


 
Uroczyste czepkowanie wypełniła w części inscenizacja przygotowana przez młodzież z kłodzkiego Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Medical. A podkreślili je swoją obecnością m.in. marszałek dolnego Śląska Paweł Gancarz, wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur, burmistrz Kłodzka Michał Piszko, reprezentanci wielu instytucji współpracujących z WSM.
 
(bwb)
 
Foto WSM Kłodzko

Tagi

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_dkl24-klodzko-wakacje-2026-01
Środa, 2026-06-24
List_mini_miedzylesie
Środa, 2026-06-24
List_mini_img-20260616-wa0069
Środa, 2026-06-24
List_mini_2u2a8286
Środa, 2026-06-24
List_mini_2u2a7072
Środa, 2026-06-24
List_mini_730776870-1341568254768747-1587454634540639991-n
Środa, 2026-06-24
List_mini_pt-karetka
Środa, 2026-06-24
List_mini_729275992-1733670287822602-748796424133111950-n
Środa, 2026-06-24
List_mini_pt-eg3
Wtorek, 2026-06-23
List_mini_miedzylesie
Wtorek, 2026-06-23
polecamy