KŁODZKO - Licencjackie czepkowanie w WSM

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2026-05-30 18:01:10
(Inf. wł.). W auli Arnoszta z Pardubic w miniony czwartek, 28 bm. odbyło się "Czepkowanie", czyli nadanie symbolicznego białego czepka studentkom i studentom pielęgniarstwa I stopnia Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku. Są oni częścią ponad 800-osobowej społeczności tej uczelni, która już mocno wrosła w codzienność nie tylko ziemi kłodzkiej - kształcą się w niej osoby z innych części Polski. 

 
Absolwenci WSM stanowią bądź zasilają szeregi instytucji służby zdrowia we wspomnianych regionach, niektórzy próbują swoich sił w ramach indywidualnej działalności związanej z medycyną. Tym samym są potwierdzeniem swoich związków z solidną szkołą wyższą wpajającą maksimum wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych.
 


 
Uroczyste czepkowanie wypełniła w części inscenizacja przygotowana przez młodzież z kłodzkiego Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Medical. A podkreślili je swoją obecnością m.in. marszałek dolnego Śląska Paweł Gancarz, wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur, burmistrz Kłodzka Michał Piszko, reprezentanci wielu instytucji współpracujących z WSM.
 
(bwb)
 
Foto WSM Kłodzko

Tagi

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_2u2a1780--1-
Poniedziałek, 2026-06-15
List_mini_zlotystok-herb
Poniedziałek, 2026-06-15
 
List_mini_720087245-1306567085025962-4213344160736127385-n
Poniedziałek, 2026-06-15
List_mini_2u2a1522
Poniedziałek, 2026-06-15
List_mini_2u2a1272
Poniedziałek, 2026-06-15
List_mini_684674728-1610047991122409-171007833750115295-n
Poniedziałek, 2026-06-15
List_mini_dkl24-sim-miedzylesie
Poniedziałek, 2026-06-15
List_mini_pt-smart0
Poniedziałek, 2026-06-15
List_mini_dkl24-wambierzyce-reimann-2026-03
Poniedziałek, 2026-06-15
List_mini_2u2a1042
Niedziela, 2026-06-14
polecamy