NOWA RUDA
-
(Inf. wł.). Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" za szczególne osiągnięcia został uhonorowany Zespół Pieśni i Tańca "Nowa Ruda". W ciągu 55 lat swojego istnienia wypracował ich tyle, że trudno zliczyć. Ale dzięki nim stał się ambasadorem swojego miasta tam wszędzie, gdzie tylko się pojawi.
-
(Inf. wł.). Ten rok zamyka osiem dekad istnienia wielu instytucji i firm powstałych po II wojnie światowej na ziemi kłodzkiej. Wśród nich m.in. dzisiejszej Noworudzkiej Szkoły Technicznej imienia Stanisława Staszica, której fundamentem była Dokształcająca Szkoła Zawodowa Przemysłu Węglowego. Utworzono ją z myślą o zapewnieniu wykwalifikowanych pracowników dla miejscowych...
-
(Inf. wł.). W gminie wiejskiej Nowa Ruda od minionej soboty jest udostepniona kolejna pętla turystyczno-edukacyjna. Nosi nazwę "Sowie Opowieści", a swój początek bierze w Sokolcu. I nic dziwnego, skoro powstała dzieki inicjatywie mieszkanców tej podgórskiej miejscowości.
-
(Inf. zewn.). Szesnaście zespołów śpiewaczych zaprezentowało się podczas Festiwalu Piosenki Ludowej na Pograniczu. Impreza odbyła się w Jugowie, na terenie rekreacyjnym obok Klubu Seniora, gdzie oddawano się też popularnej tutaj grze w bulle.
-
(Inf. zewn.). Kompleks budynków służących Szkole Podstawowej nr 7 przechodzi poważne przeobrażenia. Nie dało się już dłużej zwlekać z utratą ciepła w jego wnętrzach, skutkującą także wyższymi rachunkami za zużytą energię.
-
(Inf. wł.). Wzorem wielu miast w Polsce również w tych miejscowościach powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego, gdzie istnieją staromiejskie rynki ogranicza się ruch pojazdów mechanicznych lub w ogóle go zakazuje. Tego rodzaju decyzje włodarze argumentują koniecznością ich ochrony przed dewastacją oraz potrzeby ograniczenia emisji spalin. Nie wszystkim one się podobają.
-
(Inf. wł.). Czworo młodych mieszkańców Nowej Rudy podczas majowej sesji Rady Miejskiej zostało wyróżnionych przez włodarza. Burmistrz Tomasz Kiliński wręczył im stypendia sfinansowane z budżetu lokalnego za uzyskane przez nich w ostatnich miesiącach doskonałe wyniki sportowe. Tym samym przyczynili się do promocji miasta w skali kraju.
-
(Inf. wł.). Na przełomie maja i czerwca w mieście nad Włodzicą zaistnieje festiwal pn. "Dzieje się". Przyniesie ze sobą wiele propozycji kulturalnych związanych z teatrem, kinem, rękodzielnictwem, zabawą, ale i bezpieczeństwem w internecie.
-
(Inf. wł.). W minioną środę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bożkowie zorganizowano Gminną Olimpiadę Sportową Przedszkolaków. Do rywalizacji prowadzonej w formie zabawy przystąpiły dzieci z pięciu przedszkoli.
-
(Inf. wł.). Już w tym letnim sezonie turystycznym odkryty kompleks basenowy w Nowej Rudzie przy ul. Fredry będzie czerpał część energii elektrycznej z... nieba. A tak na poważnie, to z urządzeń fotowoltaicznych, które zainstalowano na jego obszarze. W ten sposób władze miejskie i zarządca obiektu postanowili obniżyć koszty eksploatacji. One do małych nie należą, tym...






