Kredyt gotówkowy - na co zwrócić uwagę?

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2021-01-15 09:16:54
Jeśli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, możemy zwrócić się do banku z wnioskiem o kredyt gotówkowy. Pożyczone w ten sposób pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel, co jest bardzo wygodne dla wielu klientów. Pozwoli nam np. na zrobienie remontu, zakup samochodu albo wyjazd. Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Zastanówmy się.
Jeśli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, możemy zwrócić się do banku z wnioskiem o kredyt gotówkowy. Pożyczone w ten sposób pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel, co jest bardzo wygodne dla wielu klientów. Pozwoli nam np. na zrobienie remontu, zakup samochodu albo wyjazd. Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Zastanówmy się.
Na co powinniśmy zwrócić uwagę zaciągając kredyt gotówkowy? Warto zaznaczyć, że kredyt gotówkowy cieszy się dużą popularnością. Dlaczego tak chętnie po niego sięgamy? Zazwyczaj dlatego, że gdy nie mamy oszczędności, a zaskoczy nas spory wydatek, wtedy kredyt taki pozwoli nam poratować nasz domowy budżet. Po drugie wiele klientów chętnie sięga po kredyt gotówkowy, ponieważ procedury w tego rodzaju kredycie zostały ograniczone do minimum. Polecamy sprawdzic ranking kredytów gotówkowych na 17bankow.com. W związku z tym uzyskać kredyt gotówkowy bez zaświadczenia możemy dość łatwo i szybko. Dodatkowy atut stanowi również na pewno to, że środki z niego przeznaczyć możemy na dowolny cel. Jednak zanim zdecydujemy się zawnioskować o kredyt gotówkowy, musimy sprawdzić, na co zwrócić uwagę podczas sięgania po kredyt gotówkowy.
 
 

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Poszukiwania kredytu gotówkowego powinniśmy zacząć od odpowiedzi na trzy pytania: Po pierwsze, jakiej kwoty potrzebujemy. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać nawet na kwotę 200 tysięcy złotych, uzależnione jest to jednak od naszych dochodów i zdolności kredytowej. Zazwyczaj przeciętne kredyty gotówkowe są jednak udzielane na tysiąc do 100 tysięcy złotych. Kolejne pytanie dotyczy tego, jak wysoka powinna być rata, aby nie obciążyć zanadto naszego budżetu oraz jak długo chcemy spłacać kredyt? Im dłuższy okres spłaty, tym niższe raty, ale wzrasta całkowity koszt kredytu. Dlatego warto się nad tym dobrze zastanowić. Być może w grę wchodzi inne rozwiązanie niż kredyt gotówkowy, np. pożyczenie od znajomych? Jeśli nie, wtedy warto przemyśleć wspomniane kwestie i określić nasze potrzeby. Następnie sprawdźmy, co oferują poszczególne banki. Rozeznajmy się w promocjach i aktualnych ofertach kredytów. Być może warto w pierwszej kolejności zapytać o ofertę w banku, w którym posiadamy już konto? Bank, w którym mamy już konto bardzo często oferuje bowiem korzystniejsze warunki dla swoich stałych klientów. Nie zawsze tak jest, dlatego warto następnie taką ofertę porównać z ofertami innych banków. Nawet jeśli nasz bank kusi nas niskim oprocentowaniem może nie wspomnieć o dodatkowych kosztach.
 
 

Co analizować podczas wybieranie kredytu?

Podczas wybierania oferty kredytu gotówkowego musimy pamiętać o tym, że nie ma kredytu idealnego. Ostateczne warunki kredytu będą przy tym uzależnione od naszej oceny zdolności kredytowej przez bank. Punktem wyjścia będą oczywiście nasze zarobki. Pracownik banku sprawdzi między innymi ich regularność. Często zrobi to na podstawie wyciągu z naszego rachunku za ostatnie 3 miesiące. Nie bez znaczenia będzie też forma naszego zatrudnienia oraz nasze aktualne zobowiązania. W ten sposób bank sprawdzi, czy będziemy w stanie terminowo spłacić kredyt. Oprócz tego bank sprawdzi nas jeszcze w Biurze Informacji Kredytowej. Raport taki pozwoli dowiedzieć się, czy mamy zaległości w spłacie kredytu. Im lepsza historia w BIK, tym większe szanse na otrzymanie kredytu. Jeśli to nasz pierwszy kredyt i nie mamy historii w BIK, wtedy jesteśmy dla banku niepewnymi klientami, bank nie wie bowiem jak poradzimy sobie ze spłatą pożyczki. Jednak lepiej nie posiadać historii kredytowej niż posiadać złą. Po tym, jak bank zbada naszą zdolność kredytową i sprawdzi nas, otrzymamy ofertę. Z niej dowiemy się, jakie jest oprocentowanie kredytu, jego prowizja oraz wysokość miesięcznej raty i całkowity koszt kredytu. Bank udzieli nam również informację o wysokości RRSO. Czego jeszcze dowiesz się z tych parametrów? Przede wszystkim tego, ile zapłacimy za kredyt.
W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania i prowizji. Oprocentowanie stanowi sumę marży pobieranej przez bank oraz wskaźnika WIBOR. Możemy spotkać się z oprocentowaniem stałym, wtedy nasz harmonogram spłat nie ulegnie zmianie przez cały okres kredytu, albo z kredytem zmiennym, który uzależniony jest od wahania stóp procentowych, które obowiązują na rynku. W takim przypadku bank będzie aktualizował harmonogram rat. Jeśli stopy procentowe zmienią się, wtedy otrzymamy informację o nowej stawce. Z kolei prowizja, to opłata pobierana przez bank w zamian za to, że udzielił nam on kredytu. Może być to opłata jednorazowa lub rozłożona na raty. Podczas analizowania najkorzystniejszych warunków kredytowych nie zapomnijmy uwzględnić innych kosztów kredytu. Dotyczą one niekiedy tzw. oferty cross-selling polegającej na sprzedaży wiązanej. W zamian za otrzymanie lepszych warunków będziemy musieli wtedy skorzystać z innego produktu banku. Uważajmy na tego rodzaju dodatkowe koszty, które mogą znacznie pogorszyć ofertę banku. Wszelkie koszty sprawdzajmy więc dokładnie, podobnie jak promocje. Unikniemy wtedy niemiłego zaskoczenia.
 
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • DrIdzi_200x100_3

najnowsze artykuły

Mini_pt-klucze
Czwartek, 2021-03-04
List_mini_pt-osemka1
Czwartek, 2021-03-04
List_mini_pt-bialskie
Czwartek, 2021-03-04
List_mini_dsc-8468
Czwartek, 2021-03-04
List_mini_pt-archidiecezja0
Czwartek, 2021-03-04
List_mini_stronie
Czwartek, 2021-03-04
List_mini_pt-pumptrack
Czwartek, 2021-03-04
List_mini_pt-horbowy
Czwartek, 2021-03-04
List_mini_pt-czytanie
Środa, 2021-03-03
List_mini_pt-zlote0
Środa, 2021-03-03
polecamy
 

 

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz