Dawne wysypisko pod kołdrą z ziemi

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2020-11-24 08:47:48
ZŁOTY STOK (inf. wł.). Postępuje porządkowanie byłego wyspiska śmieci, nieczynnego od momentu wdrożenianowych zasad gospodarki odpadami. Pracom związanym z przywracaniem wartości przyrodniczych terenowi zajętemu na ten cel towarzyszą odpowiednie badania i działania nakreślone przepisami. Nabiorą one większych rumieńców wówczas, gdy gmina opracuje program rekultywacji. Wiąże się on - niestety - z wydatkiem finansowym rzędu 30 - 50 tys. zł, na co jeszcze do niedawna nie mogła sobie pozwolić.

Od tego zadania nie ma odstępstwa, taki obowiązek ciąży na wszystkich samorządach lokalnych, które posiadały własne wysypiska. Dlatego muszą zlecać wykonanie niezbędnej dokumentacji i jak najszybciej zabrać się do pracy. W przypadku Złotego Stoku teren już jest przykryty ziemią, zaczynają wyrastać samosiejki. Za jakiś czas w ogóle nie będzie się odróżniał od otoczenia.
(bwb)
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_1708518188021
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_dkl24-kulturalnik-250626
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_polanica
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_zdjecie
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_chatgpt-image-25-cze-2026--09-07-00
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_2u2a8461
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_dkl24-polanica-zdroj-noc-swietojanska-2026-15
Środa, 2026-06-24
List_mini_dkl24-klodzko-wakacje-2026-01
Środa, 2026-06-24
List_mini_miedzylesie
Środa, 2026-06-24
List_mini_img-20260616-wa0069
Środa, 2026-06-24
polecamy