Zamiast zbiornika gazu tereny inwestycyjne

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2020-07-06 11:28:08
NOWA RUDA. Jeszcze kilka lat temu sporo mówiło się o wykorzystaniu podziemnych, pogórniczych wyrobisk na zbiornik gazu. Po drodze jednak koncesję wygaszono Spółce Restrukturyzacji Kopalń, która miała być inwestorem, m.in. z racji braku zainteresowania ze strony potencjalnych odbiorców tego medium.

Również władze miejskie były za tym, aby ta koncesja straciła ważność. Dlaczego? Bo ograniczała inne możliwości inwestowania w obszarze byłej kopalni. Dzięki powstałej sytuacji gmina mogła uratować dla celów rekreacji obiekt wieży szybowej, wcześniej przewidziany do wyburzenia. Podobnie było w przypadku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcu czy pobliskich terenów otaczających ewentualny zbiornik, a stanowiących strefę bezpieczeństwa. Przekazano je na inny cel przemysłowy.

- W Nowej Rudzie terenów inwestycyjnych - niestety - mamy już bardzo mało - podkreśla burmistrz Tomasz Kiliński. - Miasto jest położone na obszarze pagórkowatym i znalezienie w miarę płaskiego terenu bądź dającego się przystosować gospodarczo dzisiaj już nie jest łatwe. Dobrze więc się stało, że pogórniczy teren zmienił swoje przeznaczenie.
(bwb)

Tagi

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_730474138-1448271773998566-5171633421605141847-n
Sobota, 2026-06-27
List_mini_2u2a4097
Piątek, 2026-06-26
List_mini_727466640-1987544838537661-3624426833994512100-n
Piątek, 2026-06-26
List_mini_730398207-1343223451269894-9132550036225053854-n
Piątek, 2026-06-26
List_mini_xx0260614-120636
Piątek, 2026-06-26
List_mini_423-364315
Piątek, 2026-06-26
List_mini_2u2a0624
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_bystrzyca-herb
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_730695946-3647726495367565-5371516021012859043-n
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_article-img-6a3d05679f797
Czwartek, 2026-06-25
polecamy