Tunele pełne tajemnic (2)

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2019-10-19 22:41:34
ZIEMIA KŁODZKA. Kudowscy radiesteci dwa lata temu na obszarze Nadleśnictwa Zdroje zwrócili uwagę na dziwną budowlę w kształcie trójkąta. W Kłodzku zlokalizowali podziemne tunele wychodzące z twierdzy w kilku kierunkach, byli też obecni na terenie poszukiwań „Złotego pociągu” w Wałbrzychu-Szczawienku. Są bardziej niż przekonani, że wahadełka przez nich dzierżone w rękach nie wyprowadziły ich w pole. Przed specjalistami od poszukiwań sztolni chcą bronić swoich ustaleń, jeśli będzie taka okazja.

Często przemierzany szlak turystyczny w pobliżu Batorowa. W miejscu znajdującym się poza terenem Parku Narodowego Gór Stołowych, ale za to porośniętym drzewami, mało kto zwraca uwagę na dziwną wyniosłość pokrytą ziemią. Dla wędrowców to kolejny jakiś tam wzgórek, ale dla Ryszarda Gniteckiego i Stanisława Wołowca nieprzypadkowy nasyp. Obmierzyli go wzdłuż i wszerz, sfotografowali, poddali działaniu różdżek. Dzięki tym ostatnim ustalili, że na terenie porośniętym co najmniej 70-letnim lasem znajduje się tajemniczy obiekt, do którego prowadzą podziemne kable elektryczny i łącznościowy. Komputerowa obróbka nasypu, który "oczyszczono" z drzew daje budowlę w kształcie trójkąta. Jego boki mają po kilkadziesiąt metrów długości.
 


Tajemniczy nasyp w leśnym kompleksie

-  Trudno powiedzieć, kiedy to coś powstało - czy za Niemców, czy jeszcze wcześniej. W każdym razie obiekt ma zaokrąglone tylne boki i wyrazisty czub, a pośrodku jest wybrzuszony. Ślady na jednym z jego fragmentów wskazują, że ktoś usiłował się do niego dostać, ale bezskutecznie - mówi Ryszard Gnitecki. - Zastanawiam się, czy nie ma on związku z prowadzonymi przez Niemców w latach II wojny badaniami i testami nad  V7, czyli obiektami przypominającymi UFO. Mógł taki im zepsuć się, nie zdążyli zdemontować w przygotowanym miejscu, więc zrobili kopiec w lesie... 
 
W samej Szczytnej różdżkarze namierzyli korytarze prowadzące do zamku na Szczytniku. Mają to być obszerne tunele, w tym jeden kolejowy, odchodzący w kierunku... Młotów. Z tej wsi, znajdującej się w Górach Bystrzyckich, podobny tunel obiera kierunek na... Kłodzko.

-  Przed dwoma miesiącami właśnie w Kłodzku sprawdzałem, czy od strony południowo-zachodniej wchodzi do miasta taki korytarz. I proszę sobie wyobrazić, że go naznaczyłem - najpierw przy pomocy wahadełka, a później GPS-u. Obliczyłem, na jakiej wysokości znajduje się, w który miejscu wpada do... twierdzy, gdzie - moim zdaniem - znajduje się podziemna stacja załadunkowa. To miejsce, to sąsiedztwo szkoły przy parku - wskazuje p. Ryszard.
 


Ponoć w sąsiedztwie szkoły i twierdzy przebiega sporych rozmiarów tunel

O istnieniu tunelu w tym rejonie miasta nad Nysą w swoich wspomnieniach wskazywał dziś nieżyjący red. Adam Bieńkowski, były zastępca redaktora naczelnego łódzkiego "Expressu Ilustrowanego". W latach II wojny był przymusowo wywiezionym do Kłodzka pracownikiem fabryki zbrojeniowej AEG, funkcjonującej w twierdzy. Produkowano w niej części do V1 i V2. Tuż po wyzwoleniu, z kolegami, miał okazję wejść do tegoż budynku, w którym wcześniej mieściła się niemiecka komendantura. Z piwnic przedostali się do tajemniczego korytarza, jednak z braku odpowiedniego sprzętu wycofali się z niego. Obawiali się, że może być zaminowany.

-  Wspomniany tunel biegnie jakieś cztery metry pod ziemią. Wydaje mi się, że ten sam przecina Nysę Kłodzką i zmierza do fortu Owcza Góra. Dlaczego tak uważam? Jego szerokość w wielu miejscach dochodzi do siedmiu metrów
- zdradza swoje ustalenia kudowski radiesteta. - Jeśli burmistrz oraz konserwator zabytków zgodzą się to jesteśmy w stanie przeprowadzić dokładniejsze badania nieinwazyjne.Według radiestety - obie twierdze też łączy tunel biegnący pod Nysą Kłodzką

Zdaniem rozmówcy - nietypowe pęknięcia na murach bastionów przy fosach podpowiadają, że biegną tam inne korytarze dotychczas nieujawnione. Choćby "kolejówka" prowadząca w stronę Srebrnej Góry. Podobnie jest w przypadku fortu na Owczej Górze, z którego w kierunku "Kukułki" wychodzą korytarze piesze. A może mają związek z obiektami koszarowymi znajdującymi się na tej drodze?

Z wiedzy i umiejętności R. Gniteckiego i S. Wołowca m.in. skorzystali poszukiwacze "Złotego pociągu" w Wałbrzychu. Piotr Koper i Andreas Richter zaprosili ich w momencie, kiedy kolejne odwierty okazywały się bezowocne. We wskazanym miejscu natrafili jedynie na trzy żyły wodne, więc podjęli prace w innym, przez siebie zasugerowanym. Wahadełka wskazały im pustkę pod ziemią, a w niej tunel kolejowy z podwójnym torem prowadzącym do Książa. Okazało się, że istniała tam podziemna stacja.

Radiestezja okazała się przydatną w kompleksie Włodarza. Prowadzącemu ten obiekt Krzysztofowi Szpakowskiemu dali próbkę swoich umiejętności. Przy pomocy różdżkarza odkryto tam m.in. słynne metalowe drzwi prowadzące do tajemnicy Riese.
 


W najbliższych planach są kolejne badania intrygujących miejsc

- Co nas frapuje w tych poszukiwaniach? - waży pytanie p. Ryszard. - Przede wszystkim niemiecka technika militarna z tamtego okresu. Składają się na nią nie tylko uzbrojenie, lecz także wszystkie obiekty jej służące. Być może gdzieniegdzie są to miejsca zaminowane, jak w przypadku Skał Puchacza koło Łężyc. Do takich nie da się wejść bez wykrywaczy metali i przede wszystkim zgody właściciela terenu oraz konserwatora zabytków.
Traktujemy nasze poszukiwania jako pewną misję, która z jednej strony odsłoni historię tych tajemniczych miejsc, a z drugiej pozwoli z czasem udostępnić je turystycznie, co będzie nie lada gratką.


W najbliższym czasie radiesteci z Kudowy-Zdroju chcą pojawić się w Lądku-Zdroju, by potwierdzić istnienie, lub zaprzeczyć, tamtejszych podziemnych korytarzy. W planach mają także penetrowanie swojego miasta i jego okolic, gdyż nie wszystkie rejony zostały przez nich do końca rozpoznane.
(bwb)

Komentarze:
AparatKaska*.dynamic-ww-02.vectranet.pl
Czwartek, 2019-10-24 11:41
Z Amber połowa sztabek 400 milionów też przepadła , gdzieś jest schowana , szukajcie ukrytego skarbu .
Aparatano*.30.54.193.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Środa, 2019-10-23 17:57
Ja słyszałem że istnieje tunel łączący Kłodzko z Wrocławiem, więc NALEŻY KOPAĆ i szukać he..he..
AparatMichał*.play-internet.pl
Środa, 2019-10-23 15:14
Od sąsiada zasłyszałem kiedyś ciekawą historię, mianowicie że kiedyś istniał tunel łączący pałac w Pławnicy z Bystrzycą...


Tak poza tym, to moim zdaniem jeden z najciekawszych terenów do eksploracji to są podziemia pod Łysą Górą. Nikt nie chce się tykać tego tematu i nawet nikt jakoś nie chce potwierdzić czy to są rzeczywiście "zbiorniki" czy coś innego no i jak daleko te pomieszczenia się rozciągają.

Swoją drogą, jedna z większych jaskiń w Polsce odkryto dopiero 50 lat temu, więc chociaż istnienie wielokilometrowych tuneli może wydawać się nieprawdopodobne, to przyroda bardzo szybko zakrywa wszelkie ślady ludzkiej działalności, a jak dodamy do tego jeszcze celowe zacieranie śladów, to mimo wszystko na pewno nadal jest dużo do odkrycia.
AparatGość*.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wtorek, 2019-10-22 20:32
Bez pudła trafne kierunki
Wprawdzie w historii były okresy, kiedy to milicja i wojsko próbowali nadawać kierunki w poszukiwaniu depozytów, jednakże o rezultatach ma się rozumieć pozapominali. Wychodzę z przekonania, że obecnie warto wrócić do tego problemu, o których mówi całkiem mądrze rozmówca. Moim zdanie rozważania są trafne, jednakże można ten tok myślenia rozpatrywać z różnego punktu spojrzenia.
Aparatano*.147.112.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wtorek, 2019-10-22 19:04
W Wałbrzychu w ramach promocji tego miasta wymyślili "POSZUKIWANIE ZŁOTEGO POCIĄGU". Zadziałało, ale drugi raz ta sama metoda SIĘ NIE SPRAWDZI. Nawet ci co wierzyli w "złoty pociąg" do tego typu rewelacji podchodzą z uśmiechem. Gdyby poszukiwania prowadzono na KSIĘŻYCU , a nie na stosunkowo niewielkim terenie pod Wałbrzychem wcześniej by dały potwierdzenie , że nic ciekawego tam nie było i nie ma. WARTO PROMOWAĆ całą KŁODZCZYZNĘ , bo tego jest warta, ale INNYMI - SKUTECZNYMI METODAMI.
Aparatsp6uoqryszard@gmail.com*.play-internet.pl
Wtorek, 2019-10-22 13:34
Witam Panów niedowiarkow jestem do waszej dyspozycji proszę o sprawdzenie moich zdolności w wykrywaniu tego czego nie ma pod ziemia ja wam określ kierunek głębokość i szerokość z wysokością pustki pozdrawiam
AparatLeszek Kumor*.tktelekom.pl
Wtorek, 2019-10-22 07:47
sponsorzy
Może są to "Sponsorzy" Ziemi Kłodzkiej? Jak przyjedzie "moc" Turystów i zostawią trochę kasy, to OK. Na marginesie. Pomogę promocji. Może ślady, np. pagórki, pozostawili przybysze z innych planet. Na razie, według mnie, są to czyste spekulacje Radiestetów.Przekonuje mnie argumentacja "Zorientowanego". P.S. Sezon ogórkowy się już skończył, ale widocznie zapowiada się ciężka, mroźna i nudna zima.
AparatZorientowany*.centertel.pl
Poniedziałek, 2019-10-21 22:18
Portal aspirujący do miana poważnego mógłby nie poświęcać swoich łamów na publikowanie tego rodzaju bzdur i niedorzeczności. Oczywistym jest że zadncych wielkich i długich tuneli nie ma, zaś ich imponujące rozmiary (rzekome), nieodkryte przez tyle lat to tylko potwierdzenie jak fantastyczną jest ta koncepcja. Jeden porządny odwiert rozwiałby tą szarlatanerię, na co pewnie propagujący ją -= nie przystaną, zasłaniając się wyimaginowanymi przeciwnościami.
AparatMaks*.google.com
Poniedziałek, 2019-10-21 09:44
W Młotach taki korytarz na pewno by odkryli kiedy dążyli sztolnie dla elektrowni wodnej. Poza tym w pobliżu było tylko lotnisko szybowcowe, więc raczej niemożliwy jest tam wielki tunel, bo po co.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Hover-dkl
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24

najnowsze artykuły

Mini_pt-czyste.ml0
Środa, 2020-07-15
List_mini_pt-nietrzezwy
Środa, 2020-07-15
List_mini_2u2a0895
Środa, 2020-07-15
List_mini_2u2a0896
Środa, 2020-07-15
List_mini_nekro-s
Środa, 2020-07-15
List_mini_pt-dozynki
Wtorek, 2020-07-14
List_mini_miedzylesie
Wtorek, 2020-07-14
List_mini_miedzylesie
Wtorek, 2020-07-14
List_mini_miedzylesie
Wtorek, 2020-07-14
List_mini_miedzylesie
Wtorek, 2020-07-14
polecamy
 

 

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz