Przedsmak aktorsko-filmowej przygody

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2019-10-02 00:45:01
BYSTRZYCA KŁODZKA. Miasto jeszcze bardziej staje się filmowe i przyjazne aktorom. I to na tyle, że chętniej zaglądają do niego reżyserzy i odtwórcy różnych ról nie tylko po to, aby zostawić odbicia swoich twarzy na Kryształowej Alei Gwiazd. Od trzech lat - za sprawą Festiwalu Aktorstwa Filmowego - Bystrzyca Kłodzka przez dwa październikowe dni zamienia się w plan filmowy, na którym odtwarzane są obrazy z udziałem wybitnych aktorów. Tym razem swoją obecnością zaszczycą ją wyśmienici ludzie filmu: Joanna szczepkowska, Robert Gonera, Piotr Machalica i Zbigniew Zamachowski. Każda z tych osób już wpisała się złotymi zgłoskami w historię polskiej kinematografii.Gospodarzami konferencji prasowej byli burmistrz Renata Surma, dyrektor FAF-u Stanisław Dzierniejko i dyrektor MGOK-u Ewelina Walczak

O tym, co w ramach bystrzyckiej edycji IX Festiwalu Aktorstwa Filmowego przedstawią ci aktorzy, opowiedział jego dyrektor Stanisław Dzierniejko podczas wtorkowej konferencji prasowej. Wspólnie z nim wypowiadały się burmistrz Renata Surma i dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Ewelina Walczak, którym po raz trzeci udało się przekonać organizatora FAF-u, że miasteczko nad Nysą Kłodzką ma szczególny klimat dla takich wydarzeń. I zostało to przez niego w pełni potwierdzone.

S. Dzierniejko poinformował o programie, który zostanie zaproponowany mieszkańcom i gościom tej części dolnego Śląska. I tak 22 bm. o godz. 12 w MGOK-u Joanna Szczepkowska przedstawi młodym widzom monodram pt. "Goła kobieta". - Nie będzie w nim żadnej nagości - zapewnił dyrektor, zapraszając równocześnie na godz. 18 na recital pn. "Nie tylko o miłości" Zbigniewa Zamachowskiego. Ten aktor na inaugurację FAF-u we Wrocławiu, tj. 19 bm., odbierze Diamentowego Szczeniaka, czyli nagrodę za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym. Na zakończenie festiwalu identyczną nagrodę wręczy się Barbarze Kraftównie - aktorce setek ról w filmach dla dorosłych, dzieci i młodzieży.


Młodzież licealna chłonna jest wszelkich nowości związanych z filmem i aktorstwem

W drugim bystrzyckim dniu festiwalowym przewidziano o godz. 11 warsztaty aktorstwa adresowane do młodzieży dwóch średnich z Bystrzycy Kłodzkiej a także o godz. 18 recital pt. Kofta, jakoś leci" w wykonaniu Piotra Machalicy. Kto chce uczestniczyć w tych propozycjach, powinien pamiętać, że od 8 października w MGOK-u rozpocznie się rezerwacja miejsc, których liczba jest ograniczona. Niewykluczone, że weźmie w nich udział młodziutka Wiktoria Capaja z Liceum Ogólnokształcącego, która aktorstwem pasjonuje się nie od dziś i po zdaniu matury chce kształcić się kierunkowo. A podczas konferencji zaprezentowała nieco swoich umiejętności wywołana do tablicy, a raczej okna. Zachęcona przed dyrektora S. Dzierniejkę zaaranżowała jego mycie ze śpiewem na ustach...

Cała dolnośląska odsłona FAF-u potrwa 9 dni. Poza Wrocławiem i Bystrzycą Kłodzką dotrze do Siechnic, Strzelina i Oleśnicy. Wszędzie z nie mniej atrakcyjnymi propozycjami i z ulubionymi aktorami w roli głównej.
 


Uczestnicy konferencji prasowej z jej organizatorami

W Bystrzycy Kłodzkiej podkreślono, że obecność festiwalu to okazja do przybliżenia na żywo mieszkańcom odtwórców ról znanych głównie z dużego i małego ekranu. Przywołano nazwiska aktorów, którzy dzięki temu wydarzeniu odwiedzili to miasto. Jak podkreśliła burmistrz R. Surma - takie kontakty są wskazane dla obu stron, które wzajemnie się poznają i więcej wiedzą o sobie, służą promocji.

Dyrektor S. Dzierniejko zdradził, że w przyszłym roku FAF wejdzie na Opolszczyznę, co oznacza, że dolnośląskim miastom trudniej będzie się do niego przebić, by wystąpić w roli współorganizatora. Równocześnie podkreślił, że Bystrzyca Kłodzka świetnie sobie z tym radzi i jest stawiana za wzór. I już jest wiadomo, że w roku 2020 ten wzór będzie podejmował uczestników dziesiątego, jubileuszowego Festiwalu Aktorstwa Filmowego.
(bwb)

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Hover-dkl
  • Kotlina-dkl
  • Ms-auto
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24

najnowsze artykuły

Mini_pt-forumkobiet0
Środa, 2020-02-26
List_mini_pt-ruina0
Środa, 2020-02-26
List_mini_mini-kudowa
Środa, 2020-02-26
List_mini_pt-wirus
Środa, 2020-02-26
List_mini_pt-szkola0
Wtorek, 2020-02-25
List_mini_pt-maszt
Wtorek, 2020-02-25
List_mini_pt-powietrze1
Wtorek, 2020-02-25
List_mini_pt-bariery0
Wtorek, 2020-02-25
List_mini_pt-olimpiada
Wtorek, 2020-02-25
List_mini_pt-miejska
Wtorek, 2020-02-25
polecamy
 


 
ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz