Mistrzowskie siostry Węgrzynówny

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2019-07-17 11:08:08
OSTRAWA (Czechy). Świetnie radzą sobie na międzynarodowych turniejach siostry Anna i Katarzyna Węgrzynówny. Tenisistki stołowe - przez lata związane ze strońsko-lądeckim "Śnieżnikiem" - teraz grają w barwach AZS UE Wrocław. W minionych dniach startowały z powodzeniem w Mistrzostwach Europy w czeskiej Ostrawie.

Anna Węgrzyn (druga o lewej)

Anna Węgrzyn okazała się najlepszą juniorką na starym kontynencie. Wygrała turniej indywidualny, zwyciężając w finale Włoszkę Laurenti 4:2. Jak podaje DOZTS - w drodze na najwyższe miejsce na podium rozegrała 14 spotkań, wszystkie wygrywając. Jej siostra, Katarzyna, indywidualnie uplasowała się na miejscu 17 - 32.

Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki

W grze mieszanej juniorów tytuł mistrzowski wywalczyła para Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław) - Samuel Kulczycki (Olimpia Grudziądz). W finale pokonali rosyjską parę Abraamian / Katsman 3:2. Natomiast w deblu siostry Węgrzynówny wywalczyły miejsce 5 - 8.