Nowa obwodnica już otwarta

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-05-28 14:00:46
KŁODZKO. Tak jak informowaliśmy wcześniej, już można jeździć nową zachodnią obwodnicą miasta. Jej otwarcia dokonano m.in. przy udziale ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, za to bez obecności lokalnych władz samorządowych. Ruch kołowy puszczono po godz. 13:00, w poniedziałek, 28 bm.Pierwsze pojazdy na nowej obwodnicy

Ponad 244 mln zł wydano na budowę istotnego dla Kłodzka i regionu ciągu komunikacyjnego. Aż 186,5 mln zł stanowiły w nim środki unijne. Tym samym w układzie dróg krajowych nr 33 i 46, biegnących przez miasto oraz gminę poprowadzono obwodnicę, która z ulic Kłodzka wyprowadzi ciężki ruch kołowy. To on stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców - szczególnie w obrębie ulic Mickiewicza i Lutyckiej, gdzie doszło do wielu tragedii.Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił ważność kłodzkiej obwodnicy

- Inżynierowie zrobili to, co do nich należało, ta inwestycja się udała - zauważył minister A. Adamczyk. - Zadanie zostało wykonane! Dzisiaj bezpiecznie, przewidywalnie, komfortowo pojedziemy w sąsiedztwie Kłodzka... Bezpieczne drogi w Polsce, to priorytet rządu Prawa i Sprawiedliwości - bezpieczne, komfortowe w sensie dostępu. To determinant w rozwoju regionu. Realizujemy inwestycje duże, np. Via Carpatię w kwotach kilkudziesięciu miliardów złotych. W sąsiedztwie realizujemy najtrudniejsze odcinki drogi ekspresowej S3, która zostanie połączona z systemem dróg autostradowych Czech i południowej Europy.Podczas otwarcia nie zabrakło akcentu duchowego

Minister podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w proces inwestycyjny, szczególnie samym wykonawcom. - Gdyby nie upór i konsekwencja parlamentarzystów, którzy są tutaj; żałuję że nie ma pani minister Anny Zalewskiej, to zapewne dzisiaj dalej w marzeniach - i tylko i wyłącznie - byłaby przebudowa, modernizacja i budowa nowych odcinków drogi S8. Bo przecież ona przez osiem lat była deklarowana, a nie mamy decyzji środowiskowej. Mam nadzieję, że decyzja środowiskowa będzie w przyszłym roku i mam nadzieję, że będzie to taki kamień milowy, żeby można było rozpocząć już realizację inwestycji: ogłosić przetarg i realizować inwestycję - bezpieczną drogę S8 w kierunku Wrocławia. Bo jest to wyczekiwane przedsięwzięcie przez wszystkich państwa... W ciągu drogi S8 do Wrocławia planujemy dziesięć obwodnic i my je wykonamy, szanowni państwo. My nie będziemy gęsto o tym mówili, opowiadali, tłumaczyli, nie będziemy obiecywali, tylko po prostu zrealizujemy...Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonano na kilkanaście nożyc

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk odczytał pismo skierowane do zebranych od premiera Mateusza Morawieckiego, który podziękował i pogratulował tej inwestycji drogowej. Wypowiadali się również Andżelika Możdżanowska - sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, przedstawicielka Komisji Europejskiej Anna Modzelewska.Minister A. Adamczyk wypytywał o najtrudniejsze fragmenty robót

- To wreszcie rząd Prawa i Sprawiedliwości zrealizował obwodnicę - podkreślił senator Aleksander Szwed, przypominając, że razem z byłym burmistrzem Kłodzka Bogusławem Szpytmą kilka lat temu nad nią się pochylali. Wypowiadali się także poseł Wojciech Murdzek oraz p.o. dyrektora GDDKiA Jacek Gryga. - W Narodowym planie budowy dróg na najbliższe lata zakładamy powstanie ponad 3,3 tysięcy kilometrów dróg. Ten dzisiaj otwierany odcinek, już w ten plan się wpisuje - podkreślił dyrektor. - Ta inwestycja jest naprawdę bardzo dobrze wykonana.Wykonawcy wielomilionowego zadania z przedstawicielami władz centralnych

Tym wystąpieniom i innym nie przysłuchiwali się przedstawiciele aktualnych władz samorządowych Kłodzka, gminy i powiatu, których nie zaproszono na uroczystość. Niezadowolenie z tego faktu artykułowała m.in. trójka radnych miejskich, uczestniczących w wydarzeniu. Nie zauważyliśmy również poseł Moniki Wielichowskiej, która bardzo często była gościem na placu budowy. Widać interesy polityczne jeżdżą swoimi drogami. A tak na poważnie - oby obwodnica służyła wszystkim bezpieczne - bez wyjątku na ich sympatie czy antypatie partyjne.

I jeszcze jedno: Cała obwodnica to ponad 9 km odcinek. Estakada nad doliną Nysy Kłodzkiej mierzy sobie niemal 1 km, zainstalowano ekrany akustyczne tam, gdzie taka była potrzeba. Postawiono ogrodzenie ochronne przed dziką zwierzyną, dla które wykonano podziemne przejście. Droga nr 33 na odcinku obwodnicy nie jest dostępna dla rowerzystów, furmanek i ciągników rolniczych.
 
(bwb)
 
 
Foto dkl24.pl

Tagi

Komentarze:
AparatOn*.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Wtorek, 2018-06-05 10:18
do Edek
Stara się co najwyżej rozdać posady gdzie się da. Ja rozumiem krytykę PO, bo jest jak najbardziej uzasadniona. Ale jak wy, zwolennicy PiS możecie nie dostrzegać, że PiS robi dokładnie to samo tylko jeszcze mocniej, głośniej, więcej, zachłanniej i bez białych rękawiczek? Nie krytykuję 500+ czy uszczelniania VAT-u, bo to są sensowne działania. Krytykuję rozdawnictwo posad w spółkach skarbu państwa na niespotykaną do tej pory skalę oraz walcowanie wszystkiego i każdego co nie jest "za PiS-em". Ta władza jest zachłanna i mściwa.
AparatEdek*.play-internet.pl
Poniedziałek, 2018-06-04 21:52
Do On
Zły jesteś ,więc głupoty piszesz , a która to partia nie chce odpowiadać na trudne pytania, gdy dziennikarze pytają a ludzie czekają na odpowiedz , wszak się rządziło i się odpowiada konkretnie .Chcemy prawdy , a nie uniku , chcemy wiedzieć wszystko .W domu można sobie pokłamać , żonie czy mężowi kit wciskać . Wiec czego takie milczenie i unikanie odpowiedzi .PIS stara się , rządzi dobrze .
AparatOn*.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Poniedziałek, 2018-06-04 20:56
Do Edek
PiS to najbardziej zachłanna i złodziejska partia od 1989 roku, jeśli tego nie widzisz to jesteś mało spostrzegawczy. Zdążyli już w nepotyzmie przebić PO i SLD razem wzięte.
AparatEdek*.play-internet.pl
Poniedziałek, 2018-06-04 16:30
PIS ruszył wreszcie złodziei wat , wstrzymał karuzelę podatkową tak rozhulaną , rozjuczoną , niekontrolowaną i nieprzystopowaną .
AparatOn*.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Poniedziałek, 2018-06-04 15:29
Sukces
Nie ma to jak podszywać się pod sukcesy innych osób. PiS osiągnął w tym mistrzostwo. Swoją drogą co tam robi ksiądz z gitarą? Śpiewa piosenki o mknących tirach?
Aparatwj*.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sobota, 2018-06-02 10:19
Marian
Wszystko gra ! Tylko po co tylu biurokratów, nieprodukcyjnych i niekompetentnych ludzi zatrudnia się w urzędach ? Przecież oni wszyscy są na naszym utrzymaniu ! W Kłodzku mieszkańców mniej a urzędników coraz więcej ! W pomieszczeniach biurowych urzędów brak już miejsc na dostawki biurek ! Było więcej mieszkańców i było mniej urzędników ! Moim zdaniem powinna nastąpić weryfikacja urzędników i niekompetentni bez wykształcenia kierunkowego powinni odejść ! Pozdrawiam !
AparatMieszkaniec ul. Lutyckiej*.174.73.60
Sobota, 2018-06-02 06:00
do Mariana
Marian ma rację. Wypadek śmiertelny młodego kierowcy ciężarówki Andrzeja Woyciechowskiego nadał ogromnego dramatyzmu i utwierdził w przekonaniu o bezwzględnej natychmiastowej potrzebie budowy obwodnicy. Zjazd z ulicy Mickiewicza przez ciężarówki był zawsze domniemanym zagrożeniem życia i zdrowia. Mieszkańcy ulicy Lutyckiej nie zapomną tych wszystkich zagrożeń i śmierci kierowcy.
AparatPamiętający o Panu Czesławie Pogodzie!*.174.73.60
Sobota, 2018-06-02 05:52
Więcej zasłużonych niż wyróżnionych.
Zainteresowani pamiętają że poseł Czesław Pogoda na forum sejmu wystąpił z interpelacją o konieczności budowy obwodnicy zachodniej Kłodzka. To właśnie Czesław Pogoda przewidział konieczność budowy tej obwodnicy.W 1984 r.ruch samochodów ciężarowych wzrósł siedmiokrotnie. Dziś zniknęły korki na ulicach Kłodzka. Podziękowania należą się również dla Pana Czesława Pogody!.
Aparat1234*.244.85.240
Czwartek, 2018-05-31 10:03
Sukces ma wielu ojców, zaś porażka nie ma nawet matki- no chyba ,że jest nią Monika Wielichowska , organizująca własne otwarcie obwodnicy :)
Na miejscu pisowców, zaprosiłbym ją na to otwarcie, ją i p.Nowaka, p.Pogodę, i kilku innych pominiętych ale aspirujących do bycia ponownie ważnymi. :)
AparatSzczęśliwi,że mamy obwodnicę,że udało nam się doczekać.*.dynamic.gprs.plus.pl
Czwartek, 2018-05-31 08:05
Pamiętajmy o wszystkich,którzy walczyli o obwodnicę Kłodzka.
To prawda,że ogromne zaangażowanie w budowie obwodnicy miał fotoreporter Zygmunt Byrski. To on pomógł i ukierunkował mieszkańców Lutyckiej gdzie mogą szukać pomocy. Było ogromne zagrożenie ich życia i zdrowia przez wpadające na podwórko ciężarówki. Zygmunt Byrski każdorazowo też udzielał takiego ludzkiego wsparcia tak oszołomionych ze strachu mieszkańców Lutyckiej po wypadku jak i samych zszokowanych kierowców ciężarówek.Radny Kmiecik ma w tej sprawie również wielki udział. Szkoda,że zapomniano o tych osobach. My dziękujemy im bardzo za wszystko.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Hover-dkl
  • Kotlina-dkl
  • DKL_Luk
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Ms-auto

najnowsze artykuły

Mini_pt-kradzieje
Wtorek, 2019-03-26
List_mini_pt-fundusz0
Poniedziałek, 2019-03-25
List_mini_pt-pokaz0
Poniedziałek, 2019-03-25
List_mini_mini-bystrzyca-kl-herb
Poniedziałek, 2019-03-25
List_mini_pt-modernizacja0
Poniedziałek, 2019-03-25
List_mini_pt-skala
Poniedziałek, 2019-03-25
List_mini_pt-basen0
Niedziela, 2019-03-24
List_mini_pt-sygnaliza0
Niedziela, 2019-03-24
List_mini_pt-oswiata0
Niedziela, 2019-03-24
List_mini_pt-kopalnia0
Niedziela, 2019-03-24
polecamyZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz