Przedsezonowe rozgrzewki piłkarzy

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2014-02-06 09:01:26
NOWA RUDA-SŁUPIEC. Do rozpoczęcia rundy wiosennej w rozgrywkach o ligowe mistrzostwa pozostało już niewiele czasu. A dokładniej to niewiele ponad miesiąc, bo Okręgowy Związek Piłki Nożnej z Wałbrzycha określił konkretne daty pierwszych w tym sezonie rywalizacji, ustalając początek zmagań na drugą połowę marca.

Kilka tygodni temu piłkarze z większości klubów rozpoczęli gorące przygotowania – treningi, aby w dobrej kondycji wkroczyć w rozgrywki.

I tak choćby zawodnicy Nysy Kłodzko oraz Iskry Jaszkowej (klasa okręgowa) spotkali się na neutralnym dla obu stron terenie, na stadionie w Nowej Rudzie-Słupcu. Kłodzczanie odnieśli w tym sparingu, podobnie jak i w dwóch poprzednich, zwycięstwo.

Pierwszy sparing Nysa rozegrała z Kamieńcem Ząbkowickim, w którym wygrała 2:0, a w kolejnym rywalizowała z Trojanem Lądek Zdrój. W tym drugim zwycięstwo było o wiele wyższe, bo zakończone wynikiem 6:3. W sobotnim treningu kłodzczanie zwyciężyli 4:2, mimo tego że prowadzenie dwukrotnie obejmowali jaszkowianie. Dla Iskry to spotkanie z Nysą było drugim sparingiem w jej przygotowaniach. W pierwszym, rozegranym ze Śnieżnikiem Domaszków, zwyciężyli 7:2.

Rywalizacja w Słupcu prowadzona była systemem 3 x 30 minut. Już po kilku minutach na prowadzenie wyszli piłkarze Iskry (K. Matusik), ale po chwili do remisu doprowadził M. Kaletka. Jednak po pierwszej części spotkania to zawodnicy z Jaszkowej mogli cieszyć się z prowadzenia, bo tę część zakończyli wynikiem 2:1. Zarówno w drugiej, jak i w trzeciej tercji, to kłodzczanie osiągali triumfatorskie gole, które w ostateczności ustaliły wynik na 4:2 dla Nysy. Kolejnym zespołem, z którym Nysa przeprowadzi trening będzie Polonia Jaszowice.