Sport motorowy pełen sukcesów

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2019-01-18 14:20:41
DOLNY ŚLĄSK. W zamku Książ w Wałbrzychu Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu podsumował swoją działalność w roku 2018. Spotkanie z działaczami, przedstawicielami stowarzyszeń, organizacji i instytucji przychylnych rozwojowi sportu motorowego było okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych.

Prezes Zarządu Głównego PZMot. Michał Sikora podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w upowszechnianie motosportu. Uczynił to podczas niedawnego podsumowania dokonań dolnośląskiego okręgu tej organizacji, wskazując m.in. na sprawny przebieg dużych imprez, jak Rajd Dolnośląski czy Rajd Świdnicki. 

Swój udział w zapewnieniu regionowi wysokiej lokaty w kraju, jeśli chodzi o dokonania w sportach motorowych mają zawodnicy z klubów w nim działających, jak i działacze oraz sponsorzy różnych zawodów czy szkoleń. A oto najważniejsze ubiegłoroczne sukces niektórych z nich:

Sport samochodowy - Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski
Grzegorz Grzyb - mistrz Polski w klasyfikacji generalnej, II wicemistrz Polski w klasie 2
Paweł Krysiak - mistrz Polski w klasie OPEN 2WD+
Rafał Zabuski - II wicemistrz Polski w klasie HR4
Adam Jaros - II wicemistrz Polski w klasie HR4

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski
Jacek Handl - mistrz Polski w klasyfikacji grupy A/PL

Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych
Piotr Sawicki - wicemistrz Polski w klasyfikacji grupy T2

Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych
Jacek Miller - mistrz Polski w Historycznych Rajdach na Regularność w klasie sportowej

Historyczny Rajd Monte Carlo 2018
Stanisław Postawka / Andrzej Postawka – 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1. miejsce w kategorii IV

Sport motocyklowy
Mistrzostwa Polski w Cross Country, Motocrossie i Enduro
Paweł Szturomski  - mistrz Polski w Cross Country w klasie Master, wicemistrz Polski w Motocrossie w klasie MX Masters
Emil Przystupa - wicemistrz Polski w Cross Country w klasie Senior 1
Damian Azmin - wicemistrz Polski w Cross Country w klasie Junior
Automobilklub Głogów - wicemistrz Polski w Cross Country, II wicemistrz Polski w Motocrossie

Mistrzostwa Polski Enduro
Robert Warchoł - II wicemistrz Polski w klasie Masters

Wyścigowe Mistrzostwa Polski
Damian Ołdakowski - I wicemistrz Polski w klasie Superstock 600
Bartłomiej Cabała – 3. miejsce w klasie Supersport 600

Mistrzostwa Polski Trial
Jan Gąsienica–Daniel - mistrz Polski w klasie Junior, II wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej

Puchar Polski Trial
Justyna Lonycz - 2. miejsce w Pucharze Polski w klasie Kobiet
Mariusz Ambrożewicz - 2. miejsce w Pucharze Polski w klasie Weteran

Puchar Polski w Wyścigach Motocyklowych
Krzysztof Borys – 1. miejsce w klasie Stock Moto 3

Mistrzostwa Strefy Południowo-Zachodniej Polski Trial
Zbigniew Łubkowski - II wicemistrz w klasie Weteran
Andrzej Juszczyszyn  - mistrz w klasie Weteran
Miłosz Prościak - mistrz w klasie Junior
Justyna  Lonycz - II wicemistrz w klasie Junior
TMSM Sparta Wrocław - I wicemistrz w klasyfikacji klubowej

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej -Motocross
Justyna Melech - mistrz w klasie MX Kobiet
Dawid Słaby - II wicemistrz w klasie MX2C
Mikołaj Kupaj - I wicemistrz w klasie MX85
Bernard Stasiewicz - II wicemistrz w klasie MX Junior
Sebastian Kałużny - I wicemistrz w klasie MX Masters

Sport żużlowy
Tai Woffinden – 1. miejsce w World Championship Standings
Maksym Drabik - mistrz Polski w Finale Par Klubowych, 2. miejsce w finale Srebrnego Kasku
Maciej Janowski - wicemistrz Polski w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, mistrz Polski w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych
Damian Dróżdż - mistrz Polski w Finale Mistrzostw Polski Par Klubowych
Patryk Wojdyło  - II wicemistrz Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych, 2. miejsce w finale Brązowego Kasku
Przemysław Liszka - II wicemistrz Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych
Klub Ekstra Ligi Żużlowej - Betard Sparta Wrocław - drużynowy II wicemistrz Polski

Sport kartingowy
Rotax Max Challenge Poland
Kyrylo Biryuk – 2. miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii DD2 Masters
Sławomir Murański – 1. miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii DD2 Masters
TMSM Sparta Wrocław - 1.  miejsce w klasyfikacji klubowej w kategorii Rotax DD2 Masters i 2. miejsce w kategorii Rotax DD2 Max

Podczas uroczystości Złotymi Odznakami PZMot. uhonorowano Grzegorza Grzyba i Ryszarda Krawczyka, Srebrnymi - Dorotę Naryniecką, Leszka Locha, Jana Nowakowskiego, Juliana Pawełkiewicza, Pawła Szturomskiego, Mariusza Woźniczkę, Brązowymi - Aleksandrę Krasińską, Andrzeja Ciopcię, Kazimierza Czerniawskiego, Marcina Jankiewicza, Roberta Krupińskiego, Andrzeja Wojciechowskiego i Wojciecha Żuka. Srebrną Honorową Odznakę PZMot. przyznano prezydentowi Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi.
 

Okolicznościowe ryngrafy w 30-lecie udziału w najtrudniejszym rajdzie świata z Paryża do Dakaru przypadły Jerzemu Mazurowi i Julianowi Obrockiemu. Podziękowania wręczono Mirosławowi Grafowi - burmistrzowi Szklarskiej Poręby, Krzysztofowi Radkowskiemu - prezesowi Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej PZM sp. z o. o we Wrocławiu, Leszkowi Lochowi - dyrektorowi Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, Grzegorzowi Kajcy - dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu, Robertowi Jagle - prezesowi Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, Magdalenie Kożuszko - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Malczycach, Ewie Kamyczek - właścicielce hotelu Zieleniec, Józefowi Winnickiemu - właścicielowi firmy Samra Speed Tczew, Janowi Nowakowskiemu - właścicielowi salonów Toyota Nowakowski, Łukaszowi Sermetowi - właścicielowi firmy Kebab Ahmed, Mariuszowi Smolikowi - właścicielowi firmy Rally Project, Krzysztofowi Witkowi - właścicielowi firmy Turbojulita. Pamiątkowe puchary otrzymali przedstawiciele Automobilklubu Sudeckiego, Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej, Stowarzyszenia G4 Sport Club, Legnickiego Towarzystwa Automobilowego, Moto-Weteran Wałbrzych, Stowarzyszenia „Motochełmiec” oraz Towarzystwa Miłośników Sportów Motorowych „Sparta” Wrocław.

Gospodarzem spotkania w  Książu był prezes Zarządu Okręgowego PZMot. Bogusław Piątek.
(abc)

Tagi

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Hover-dkl
  • Kotlina-dkl
  • DKL_Luk
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Ms-auto

najnowsze artykuły

Mini_pt-elektryk0
Sobota, 2019-02-23
List_mini_pt-band0
Sobota, 2019-02-23
List_mini_pt-energia8
Sobota, 2019-02-23
List_mini_pt-solecki0
Piątek, 2019-02-22
List_mini_pt-zbrodnia
Piątek, 2019-02-22
List_mini_pt-sowie0
Piątek, 2019-02-22
List_mini_pt-robert1
Piątek, 2019-02-22
List_mini_mini-bystrzyca-kl-herb
Piątek, 2019-02-22
List_mini_pt-partner
Czwartek, 2019-02-21
List_mini_pt-giecek0
Czwartek, 2019-02-21
polecamy





ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz