Dali radę górskim wyzwaniom

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-05-30 13:03:45
BYSTRZYCA KŁODZKA. Krzysztof Jilek w biegu na 10 km i Adam Piegowski w półmaratonie, to zwycięzcy weekendowego I Biegu Bystrzyckiego. Na starcie stanęło ponad 210 osób.

Po przygodę z długimi dystansami wystartowało ponad 210 osób

Do niełatwych należały trasy biegowe, którymi podążali w minioną sobotę zawodnicy i zawodniczki biorący udział w pokonywaniu długich odcinków. „Dziesiątka” poprowadziła z Bystrzycy Kłodzkiej do Wyszek i z powrotem, półmaraton zahaczył o Długopole Zdrój. Na mecie spośród startujących na pierwszym dystansie jako pierwszy zameldował się bystrzyczanin Krzysztof Jilek, po nim był Łukasz Marcjanek ze Szczytnej, zaś trzecie miejsce wywalczył Dominik Smoleń z Długopola Górnego – jak widać, wszyscy z ziemi kłodzkiej. Natomiast w półmaratonie triumfował wołowianin Adam Piegowski przed Grzegorzem Tarczyńskim z Pęgowa i  Rafałem Słociakiem z Opola.

A to najlepsi zawodnicy na 10 km w kategorii M60

W kategorii kobiet dłuższy dystans najszybciej pokonała Agnieszka Malik z Ząbkowic Śląskich, druga była Marta Sonnel z Sycowa i trzecie – Beata Dereń ze Starej Łomnicy. W „dziesiątce” pierwsza była Paulina Szarzyńska ze Świebodzic, druga – Sylwia Krzaczkowska z Zabłocia, zaś trzecia – Monika Awrycewicz z Nowej Rudy.