Jaskry i Podkowy Biznesu od społeczności gminy

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2022-05-28 00:24:39
KROSNOWICE – gm. Kłodzko (inf. wł.). Po dwuletniej przerwie w organizowaniu imprez cyklicznych w gminie Kłodzko wręczono Podkowy Biznesu oraz Nagrody Roku Gminy Kłodzko „Ranunculus Penicillatus”. Do uroczystości doszło w piątek, 27 maja br. w miejscowej „Podhalance”.
 
Wręczenie nagród poprzedziło wystąpienie wójta Zbigniewa Tura oraz przewodniczącego rady gminy Ryszarda Jastrzębskiego, którzy przy okazji święta samorządu terytorialnego podziękowali w imieniu swoim i pracowników gminy parlamentarzystom, służbom mundurowym i instytucjom za życzenia i podzielili się nimi również z radnymi, sołtysami i współpracownikami. Była to też okazja, by zaprezentować dokonania inwestycyjne z ostatnich dwóch lat i przedstawić budżet gminy na rok bieżący.
 
Agroturystyka to jedna z najbardziej rozwiniętych i popularnych baz noclegowych i wypoczynkowych wsi, również na terenie gminy Kłodzko – tymi słowami Justyna Bytnar, rozpoczęła ceremonię wręczenia nagród. – Mamy gospodarstwa działające blisko 20 lat, mamy młodsze, ale są również takie, które powstały całkiem niedawno – rok, dwa lata temu. W tym roku poświęcamy im wyjątkową uwagę. Za co? Za to, że są i funkcjonują, że nie zraziły się przeciwnościami losu i umiały się odnaleźć w okresie ograniczeń, w okresie pandemii COVID-19.
 
Podkowami Biznesu Wójta Gminy Kłodzko 2022 wyróżniono agroturystyki: „Agro-Rest” z Żelazna pp. Sylwii i Jarosława Świniańskich, „Apartament pod Lasem” w Marcinowie pp. Barbary i Jerzego Kłonowskich, „Biała Paprotka” w Szalejowie Górnym p. Małgorzaty Paprockiej, „Dolina Wilczy” w Wilczej p. Haliny Grabki, „Domek Gargamela” w Żelaźnie p. Arlety Kalinowskiej, „Domek jak z Bajki” w Marcinowie p. Alicji Paliszkiewicz, „Kowalowe Wzgórze” w Kamieńcu pp. Katarzyny Czuby-Kowal i Jarosława Czuby, „La Colline” w Rogówku p. Mirosławy Kolasińskiej, „Nad Łąkami” w Ruszowicach p. Anny Kucharskiej, „Pod Świerkami” w Starkowie pp. Małgorzaty i Jarosława Szelbracikowskich, „Romanówka” w Romanowie p. Joanny Smolińskiej, „Szalejówka” w Szalejowie Górnym p. Grzegorza Kowalczyka, „U Janosika” w Święcku p. Anety Janoszek, „U Kasi” w Roszycach p. Adama Momota, „U Kazka” w Ołdrzychowicach Kłodzkich pp. Marii i Kazimierza Kantorów, „U Macieja” w Ławicy pp. Barbary i Marka Lechocińskich, „Wezuwian” w Jaszkowej Górnej p. Andrzeja Piwowara, „Willa Widok” w Starym Wielisławiu p. Arnolda Różewicza oraz „Wilcza” w Wilczej p. Bartosza Błaszczaka.
 
Po pierwszej części spotkania, którą zakończył występ Dziewczęcego Zespołu Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku oraz Kłodzkiego Chóru Concerto Glacensis, nastąpiło wręczenie „Jaskrów”, czyli Nagród Roku Gminy Kłodzko „Ranunculus Penicillatus”. Nominacje przyznawane są przez mieszkańców gminy Kłodzko. Kapituła w składzie: Zbigniew Tur – przewodniczący, Ludwika Golec, Mariola Kozak, Leszek Bobula i Ryszard Jastrzębski przyznała w tym roku statuetki i nominaty w siedmiu kategoriach oraz Złotego Jaskra za promocję. Ponadto wręczono pięć statuetek w postaci Jaskrów Specjalnych.
 
W kategorii „Inicjatywa – Projekt – Produkt Roku” nominowane były cztery inicjatywy: Orszak Trzech Króli w Krosnowicach, Świąteczne Centrum Wsi w Jaszkowej Dolnej, Domy Słońca w Jaszkowej Dolnej oraz Piekarnia Rzemieślnicza Ekochleb w Jaszkowej Górnej. Nagrodę otrzymał p. Marek Kmiecik za Domy Słońca.
 
Kolejną kategorią był „Przedsiębiorca Roku”, a nominowane zakłady pracy to: Poliamid Plastics s.c., Tartak Bartosz oraz Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze Machela Sp. z o.o.. Nagrodę w imieniu firmy Machela odebrała p. Anna Stankiewicz.
 
Trzy osoby nominowano w kategorii „Sponsor Roku”, były to: Christel Kaven, Paweł Marcak oraz Arkadiusz Kwaśny. Statuetkę otrzymała p. Christel Kaven, a odebrał ją w jej imieniu p. Franciszek Piszczek.
 
Czwartą kategorią była „Najlepsza Działalność Edukacyjno-Kulturalna NGO”, a nominowano do niej: Towarzystwo Miłośników Krosnowic, Miodową Pasiekę "Od Pokoleń" w Gorzuchowie oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Edukacyjna „Nasze Żelazno”. Jaskier powędrował do pp. Jolanty i Edwarda Szymczaków z Miodowej Pasieki "Od Pokoleń" w Gorzuchowie.
 
W kategorii „Społecznik Wolontariusz Roku” nominowano: Rafała Juraka, Klaudię Cieślik, siostry Franciszkanki Szpitalne z Ołdrzychowic Kłodzkich oraz Tadeusza Olejnika. Nagroda została przyznana siostrom Franciszkankom Szpitalnym, a odebrały ją siostra Maksymiliana Piłkowska i siostra Sara Piąta.
 
Dwie nagrody przyznano w kategorii „Osobowość Roku”. Otrzymali je Natalia Grzegorzewska i Oliwier Wcisło.
 
W kategorii „Złoty Jaskier za Promocję” nominowani byli: Jerzy Skiba, Marek Gałowski, Magdalena Basińska oraz Joanna, Hubert i Ewa Krechowie. Nagroda przypadła rodzinie Krechów z Krosnowic.
 
Przyznano również „Jaskry Specjalne”, których wręczenie poprzedził występ Kwartetu Kameralnego Piu Mosso pod kierownictwem Dominika Jarockiego, a trafiły one do: Ochotniczej Straży Pożarnej w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelaźnie, Franciszka PiszczkaDominika Jarockiego i Zdzisławy Gębskiej. Występ zespołu „Marzenie”, w skład którego wchodzi nagrodzona Z. Gębska, zamknął drugą część ceremonii. 
 
Na zakończenie spotkania głos zabrali zaproszeni goście, m.in. poseł Jacek Protasiewicz i członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Ryszard Niebieszczański
bp

FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA 
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • DrIdzi_200x100_3

najnowsze artykuły

Mini_pt-utw4
Czwartek, 2022-10-06
List_mini_2u2a1005
Czwartek, 2022-10-06
List_mini_pt-ukarani1
Czwartek, 2022-10-06
List_mini_pt-maszynyt
Środa, 2022-10-05
List_mini_pt-fatimska0
Środa, 2022-10-05
List_mini_stronie
Środa, 2022-10-05
List_mini_pt-itaka0
Środa, 2022-10-05
List_mini_img-5457
Środa, 2022-10-05
List_mini_pt-szalenstwo
Środa, 2022-10-05
List_mini_pt-medium0
Środa, 2022-10-05
polecamy

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz