Wspólnie walczą z chmurami dymu

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2020-02-14 21:56:43
ZŁOTY STOK. Wspólnie z gminą Bardo realizowano tutaj projekt proekologiczny. Dotyczył likwidacji niskiej emisji spalin, czyli wyeliminowania z otoczenia kolejnych kopciuchów rażących dymem i sadzą. Alternatywną propozycją dla mieszkańców była inwestycja w pompy głębinowe, pompy dwufunkcyjne do ciepłej wody użytkowej i ogrzewania, panele fotowoltaiczne, kotły centralnego ogrzewania zasilane peletem.

- W ramach tego projektu wypłacaliśmy granty mieszkańcom, refundując wykonane zadania w wysokości do 85 proc. Łącznie wypłaciliśmy im prawie 1,5 mln zł - informuje burmistrz Grażyna Orczyk.

Dzięki temu rozwiązaniu w Złotym Stoku kilkadziesiąt gminie ubyło kilkadziesiąt palenisk nieżyczliwych środowisku naturalnemu. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku znikną kolejne, bowiem następni mieszkańcy dopytują o możliwość otrzymania dotacji na wymianę źródeł ciepła.
(bwb)

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_2u2a8461
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_dkl24-polanica-zdroj-noc-swietojanska-2026-15
Środa, 2026-06-24
List_mini_dkl24-klodzko-wakacje-2026-01
Środa, 2026-06-24
List_mini_miedzylesie
Środa, 2026-06-24
List_mini_img-20260616-wa0069
Środa, 2026-06-24
List_mini_2u2a8286
Środa, 2026-06-24
List_mini_2u2a7072
Środa, 2026-06-24
List_mini_730776870-1341568254768747-1587454634540639991-n
Środa, 2026-06-24
List_mini_pt-karetka
Środa, 2026-06-24
List_mini_729275992-1733670287822602-748796424133111950-n
Środa, 2026-06-24
polecamy