Batalion Karpatczyków kończy 15 lat

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2022-06-27 16:42:48
KŁODZKO (inf. zewn.). Już w najbliższy piątek 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej będzie świętował 15. rocznicę swojego powstania. Został utworzony w miejsce rozformowanej 22. Karpackiej Brygady Piechoty Górskiej Obrony Terytorialnej, której dowódcą był płk dypl. Ryszard Rychliński. Aktualnie kłodzkim batalionem imienia gen. dyw. Bronisława Prugara-Ketlinga dowodzi ppłk Marcin Sudek i wchodzi on w skład 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

A co przygotowano na rocznicowe obchody? O tym na poniższym plakacie:
 
Opr. (wb)

Tagi

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_731338708-4222157358033620-3912634846232597214-n
Niedziela, 2026-06-28
List_mini_dkl24-polanica-moto-safety-day-2026-01
Niedziela, 2026-06-28
List_mini_dkl24-prad-2
Niedziela, 2026-06-28
List_mini_2u2a2827--1-
Niedziela, 2026-06-28
List_mini_dkl24-miedzylesie-80-lecie-osp-02
Niedziela, 2026-06-28
List_mini_dkl24-klodzko-wakacje-2026-02
Niedziela, 2026-06-28
List_mini_731022771-1797824031583713-2043585024535895692-n
Sobota, 2026-06-27
List_mini_2u2a2556
Sobota, 2026-06-27
List_mini_2u2a2513
Sobota, 2026-06-27
List_mini_732832306-869607762869755-5867609803946843395-n
Sobota, 2026-06-27
polecamy