Nowa remiza przed czasem

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2020-05-20 22:58:28
STRONIE ŚLĄSKIE. Szybciej niż zakładano przekazana zostanie do użytku nowo wybudowana remiza dla druhów z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak informuje burmistrz Dariusz Chromiec - oficjalkne przekazanie obiektu do użytku jest planowane na przełomie września - października br.


- Roboty są daleko zaawansowane; teraz sprowadzają się do prac wykończeniowych w tym bardzo oczekiwanym budynku. Pomieści on cztery pojazdy bojowe, będzie dysponował niezbędnym zapleczem dla strażaków-ochotników. Już jest zamontowane oświetlenie, w trakcie budowy znajduje się droga dojazdowa. Słowem standard, jak przystało na jednostkę znajdującą się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym - podkreśla włodarz. Wykonawcą zadania jest lądecka firma Wasama.
 

Dotychczas użytkowana remiza, znajdująca się w sąsiedztwie ul. Kościuszki, ma być wykorzystana na ważny społecznie cel. Albo utworzy się w niej izbę regionalną poświęconą historii miasta i gminy, albo znajdą tu siedzibę lokalne organizacje pozarządowe. Wcześniej budynek przejdzie niezbędne badania techniczne.
 

(bwb)  
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_dkl24-klodzko-wakacje-2026-01
Środa, 2026-06-24
List_mini_miedzylesie
Środa, 2026-06-24
List_mini_img-20260616-wa0069
Środa, 2026-06-24
List_mini_2u2a8286
Środa, 2026-06-24
List_mini_2u2a7072
Środa, 2026-06-24
List_mini_730776870-1341568254768747-1587454634540639991-n
Środa, 2026-06-24
List_mini_pt-karetka
Środa, 2026-06-24
List_mini_729275992-1733670287822602-748796424133111950-n
Środa, 2026-06-24
List_mini_pt-eg3
Wtorek, 2026-06-23
List_mini_miedzylesie
Wtorek, 2026-06-23
polecamy