Klub Lekkoatletyczny Ziemia Kłodzka pięciolatkiem

OŁDRZYCHOWICE KŁODZKIE. Nic i nikt lepiej nie zaznaczył obecności tej jednej z najstarszych dyscyplin sportowych w powiecie, a zwłaszcza w gminie Kłodzko, jak Klub Lekkoatletyczny Ziemia Kłodzka. Uroczystość z okazji 5. rocznicy jego istnienia była sposobnością do podsumowania dotychczasowych sukcesów i podziękowania osobom, dzięki którym może się rozwijać.

Po pięciu latach działalności Klub Lekkoatletyczny Ziemia Kłodzka liczy blisko  150 członków, przede wszystkim dzieci – około 130. Trenują, jeżdżą na zawody i osiągają sukces za sukcesem, co 30 listopada br. pokazała okolicznościowa wystawa medali, pucharów i dyplomów zawodników.
 Ale to nie wszystko. Jak mówi założyciel i prezes Klubu Lekkoatletycznego Michał Woś – według systemu sportu młodzieżowego (zdobywanie punktów za poszczególne miejsca w mistrzostwach Polski i makroregionalnych we wszystkich dyscyplinach olimpijskich), w tym roku Klub jest najlepszy w gminie Kłodzko!
 Uroczystość z okazji 5-lecia pozwoliła podsumować dotychczasową pracę, była okazją do złożenia gratulacji, co zrobili m.in. wójt Zbigniew Tur i przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Ryszard Jastrzębski, ale też podziękowania ze strony Klubu dla wszystkich osób, które wspierają jego działalność. Wśród nich są przedstawiciele gminnego samorządu, dyrektorzy OKSiR-u i szkół oraz wiele innych osób, ale przede wszystkim rodzice dzieci - zawodników.
 Mając na uwadze dalszy rozwój klubu, podczas spotkania odbyła się niewielka-wielka licytacja: niewielka, bo pod młotek poszło zaledwie kilka przedmiotów, a wielka, bo wszystkie były niepowtarzalne i razem zasiliły konto klubu. W ich prezentację włączył się Łukasz Krawczuk - utytułowany polski lekkoatleta pochodzący z Kłodzka, który był gościem honorowym spotkania.
 Jak przystało na jubileusz, nie mogło zabraknąć okolicznościowych prezentów, w tym specjalnego krawatu dla prezesa, części artystycznej w wykonaniu samych zawodników oraz okolicznościowego tortu.
 (mm)
Zdjęcia: Małgorzata Matusz