(Inf. wł.). Kłodzko na jeden dzień stało się turystycznym centrum Dolnego Śląska. W sobotę, 27 bm. mieszkańcy i goście wspólnie zainaugurowali wakacje podczas wydarzenia pełnego podróżniczych inspiracji.
Plac Miast Partnerskich wypełniły stoiska promujące atrakcje z różnych stron województwa, rozmowy o podróżach i wakacyjna atmosfera. W programie Turystycznego Otwarcia Wakacji na Dolnym Śląsku znalazł się Festiwal Wielkiej Przygody, podczas którego uczestnicy mogli spotkać się z pasjonatami podróży i twórcami internetowymi, m.in. autorami projektów Wolnym Krokiem, Zbieraj się, Hasające Zające, Kasai - podróże w sieci oraz Piotrem Grudzińskim. Była to okazja do poznania ciekawych miejsc i zaplanowania letnich wyjazdów.
Imprezę otworzyli marszałek województwa dolnośląskiego Paweł Gancarz, burmistrz Kłodzka Michał Piszko oraz przedstawiciele Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.
– Dane statystyczne mówią jasno: cały 2025 rok to ponad 5 milionów turystów na Dolnym Śląsku i ponad 12 milionów wykupionych noclegów. To wzrost o kilkanaście procent w porównaniu z 2024 rokiem. Niewątpliwie pozycjonuje to nasz piękny region jako turystyczne serce Polski, a może nawet Europy i świata. O tę rangę walczymy. To oczywiście wysiłek wielu ludzi: wszystkich tych, którzy pracują wokół turystyki, zajmują się nią, koncentrują się na niej i ją rozwijają. Turystyka, jako cała branża, jest też związana z transportem, który - jak widzicie - odbudowujemy na niespotykaną skalę i w niespotykanym tempie – mówił P. Gancarz.
Organizatorem wydarzenia była Dolnośląska Organizacja Turystyczna, przy współpracy z samorządem województwa dolnośląskiego, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz miastem Kłodzko.
(bp)
FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA: