(Inf. wł.). Utrzymujące się wysokie temperatury powietrza potęgują zagrożenie pożarowe m.in. w lasach, które są jeszcze bardziej suche. Dlatego dyrekcja Parku Narodowego Gór Stołowych wprowadziła zakaz rozpalania ognia na obszarze przez nią zarządzanym.
Do odwołania na terenie PNGS obowiązuje zakaz wzniecania ognia, tak otwartego, jak i tego zamkniętego w grillach. Osoby palące papierosy muszą zwrócić szczególną uwagę na niedopałki, które należy wyrzucać w miejscach do tego wyznaczonych.
Podobne rygory obowiązują na wszystkich terenach leśnych i są egzekwowane przez służby nadleśnictw.
(bwb)