KŁODZKO - "Budowlanka" otrzyma kompleks boisk

(Inf. wł.). Mocno wyeksploatowane boisko sportowe na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku zostanie przekształcone w... wielofunkcyjne boisko. To już jest pewne, bo przedstawiciele Zarządu Powiatu Kłodzkiego, w imieniu organu prowadzącego ZST, podpisali już umowę na realizację zadania przez podmiot wyłoniony w przetargu.

 
Przypomnijmy, że kilka lat temu pojawił się pomysł, aby rzeczone boisko zabudować halą, która umożliwiałaby prowadzenie w niej zajęć wychowania fizycznego przez cały rok. Przyklaśniętej koncepcji na przeszkodzie stanął konserwator zabytków. Tej instytucji nie spodobała się półokrągła, balonowa konstrukcja dachu przyszłego obiektu, więc trzeba było zrezygnować z inwestycji.
 
Teraz powiat kłodzki, przy wykorzystaniu dofinansowań wojewódzkiego i ministerialnego, jest zdecydowany na wspomniane przedsięwzięcie. Boisko ma posiadać nawierzchnię z poliuretanu a w drugiej części z trawy syntetycznej, z powodzeniem zapewni warunki do gier zespołowych np. minipiłki nożnej, siatkówki czy koszykówki. Okres jego realizacji, to 3 miesiące, czyli do końca września br. 
 
(bwb)