GMINA BYSTRZYCA KŁODZKA - Ruszają konsultacje ws. rewitalizacji

(Inf. zewn.). Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących rewitalizacji gminy. Uwagi i opinie do projektów dokumentów będzie można zgłaszać od 25 marca do 29 kwietnia 2026 roku.
 
W ramach konsultacji społecznych mieszkańcy będą mogli odnieść się do dwóch istotnych dokumentów: projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Bystrzyca Kłodzka na lata 2025–2035 oraz projektu uchwały określającej zasady wyznaczania składu i działania Komitetu Rewitalizacji. Jak podkreśla samorząd, to ważny etap przygotowania dokumentów, który ma umożliwić wspólne planowanie zmian w gminie.
 
Osoby zainteresowane udziałem w konsultacjach mogą zapoznać się z dokumentami w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce „Programy, strategie rozwoju, plany” w części poświęconej Gminnemu Programowi Rewitalizacji. Materiały są również dostępne w Urzędzie Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka przy Placu Wolności 1, w pokoju nr 210, w godzinach od 8.00 do 15.00.
 
Uwagi do projektów będzie można zgłaszać wyłącznie za pośrednictwem formularzy online. Dla programu rewitalizacji udostępniono formularz pod adresem: gprbkuwagi.webankieta.pl, a dla Komitetu Rewitalizacji: krgprbkuwagi.webankieta.pl. Mieszkańcy mogą także wypełnić ankiety internetowe dotyczące obu dokumentów, dostępne odpowiednio na stronach gprbkopinie.webankieta.pl oraz krgprbkopinie.webankieta.pl.
 
Elementem konsultacji będą również spotkania informacyjne. W formule online, za pośrednictwem Google Meet, zaplanowano je na 17 kwietnia 2026 roku: o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie dotyczące programu rewitalizacji (https://meet.google.com/uog-treq-jqg), a o godz. 14.30 dotyczące Komitetu Rewitalizacji (https://meet.google.com/zjw-mnjc-jbg). Z kolei spotkania stacjonarne odbędą się 21 kwietnia 2026 roku w sali Rady Miejskiej Urzędu Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka na pierwszym piętrze - również o godz. 13.00 i 14.30.
 
Urząd przypomina, że uwagi zgłoszone po terminie lub w innej formie niż formularze online nie będą rozpatrywane. Po zakończeniu konsultacji ich podsumowanie zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Samorząd zachęca mieszkańców do aktywnego udziału, podkreślając, że głos może mieć realny wpływ na kierunek zmian w gminie.
opr. (bp)