Uczniowski "Titanic" osiadł w... akwarium

GORZANÓW - gm. Bystrzyca Kłodzka (inf. wł.). Jakiś czas temu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Towarzystwa Miłośników Gorzanowa zaczęto prowadzić warsztaty ceramiczne dla uczennic i uczniów. Dla realizacji tego zadania postarano się o specjalny piec do wypalania, który służy do tej pory. Kolejne grupy dzieci i nastolatków, pod opieką instruktora, "wyczarowują" różne wyroby mające charakter bardziej ozdobny aniżeli użytkowy.
 

Prezes TMG Robert Duma powiedział nam, że ta forma zajęć cieszy się sporą popularnością, a jest np. chwalona przez rodziców, bo na jakiś czas pozwala oderwać od wpatrywania się w telefon komórkowy, a już na pewno w ekran komputera.

- W naszej szkole mamy też dużo teatralnych przygód. Tutaj nas wspiera reżyser Michał Nocoń, który związał się z ziemią kłodzką i pracuje z młodzieżą w ramach zajęć o profilu teatralnym - podkreśla R. Duma. - Te dokonania nie pozostają tylko w szkole TMG, ale przenoszą się na społeczność lokalną, w ramach partnerstwa w działaniu.

Stowarzyszeniowemu ZSP bardzo dobrze współdziała się z Pałacem Kultury Gorzanów. Bez wielkiego budżetu, za to z dobrymi kontaktami i pomysłami, częściowo realizowanymi w pałacowych wnętrzach.
 

Kolejnym przykładem interesujących spotkań realizowanych w tej niedużej placówce oświatowej są pozalekcyjne zajęcia sportowe owocujące zdobyciem nowych umiejętności i osiąganiem coraz lepszych wyników przez dziewczęta i chłopców. A przykładem tego, że mały rzeczywiście może więcej jest model okazałego brytyjskiego transatlantyka, który to statek ponad 110 lat temu zatonął po wypłynięciu w dziewiczy rejs. Ten zmieszczony w szkolnym akwarium jest niemal wiernym odzwierciedleniem oryginału, a wykonanym przez uczestników warsztatów szkolnych.

(bwb)