Są fundusze na wiele wydatków

BARDO (inf. wł.). Jeśli do puli środków inwestycyjnych, którymi w kadencji 2014 - 2019 będzie dysponował lokalny samorząd, dorzuci się 11 mln zł pozyskanych ostatnio z ZIT-u, to wychodzi całkiem niezła kwota. Pozwoli ona uczynić na terenie gminy spory front robót.

- W ostatnich dwóch latach wnioskowaliśmy do rządu o przyznanie nam funduszy m.in. w ramach "Polskiego Ładu". O pieniądze również zabiegaliśmy u władz województwa, z projektów polsko-czeskich i kilku innych - informuje burmistrz Barda Krzysztof Żegański. - Uzbierało się ich sporo, więc zrealizowaliśmy, ale też będziemy wykonywać kolejne zadania.

Środki z ZIT-u przeznaczy się na przebudowę dróg transportu rolnego, z których zrobione będą trasy rowerowe, rolkowe i nartorolkowe. Tym samym powstanie pętla umożliwiająca poruszanie się po urokliwym obszarze Gór Bardzkich. Zdecydowanie lepszego zagospodarowania doczeka się park za Nysą, widziany jako miejsce rodzinnej rekreacji.

- Nadal będziemy rozwijać wsparcie naszych seniorów. Niedawno uruchomione centrum seniora w Bardzie chcemy sukcesywnie wyposażać w kolejne urządzenia służące rehabilitacji zdrowotnej, rozwijać system opieki nad osobami niepełnosprawnymi w miejscu ich zamieszkania - wskazuje K. Żegański.
(bwb)