Podróż w czasie z dedykacją dla mieszkańców

KŁODZKO (inf. wł.). Wystawa poświęcona starym fotografiom miasta spod twierdzy została otwarta w piątek, 23 bm. w galerii pARTter Kłodzkiego Ośrodka Kultury. Ekspozycja zdjęć czarno-białych oraz kolorowanych obudziła wspomnienia wśród wielu spośród tłumnie przybyłych gości wernisażu.
 
Blisko 200 zdjęć, a wśród nich takie z prywatnej kolekcji kuratora wystawy Bartłomieja Terleckiego, ale też autorstwa Mieczysława Krombacha i Krzysztofa Radzimierskiego (fotografie z Turnieju Miast) oraz reprodukcje starych widokówek, złożyło się na wystawę pt. „Kłodzko na starych fotografiach”.  Składa się ona z dwóch części. Pierwsza z nich to fotografie miasta  od XIX w. do roku 1945, czyli do momentu, kiedy miasto zamieszkiwała m.in. ludność niemiecka, oraz część druga, bardziej współczesna, bazująca na zdjęciach z lat 1960 - 1988. Znalazło się także miejsce na archiwalny plan sieci kłodzkich wodociągów z 1923 r., który udostępnił prezes spółki „Wodociagi Kłodzke” Waldemar Bicz. 
 
Wystawę, która powstała z mojej inicjatywy, dedykuję byłym i obecnym mieszkańcom naszego miasta. Ekspozycja powstała, dzięki uprzejmości burmistrza Michała Piszki i dyrektora Kłodzkiego Ośrodka Kultury Tomasza Laska, za co bardzo dziękuję. Dziękuję też ekipie KOK-u, która pomagała w realizacji wystawy. Ekspozycja powinna zainteresować każdego, bez względu na wiek. Dlatego też serdecznie chciałbym zaprosić nauczycieli wraz z uczniami do odwiedzenia galerii. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się zrealizować kolejną, bogatszą wystawę fotografii, która prezentować będzie wyłącznie lata po II wojnie światowej. Fotografii i dokumentów nie zabraknie – poinformował nas inicjator wystawy B. Terlecki.
 
Wystawę można oglądać do 6 marca, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00. 

(bp)
FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA: