KULTURALNIK - Czas na relaks

ZIEMIA KŁODZKA (inf. wł.). Okres zimowy w pełni, ale na większości obszarów śniegu nie widać. Tym samym zubożona jest oferta dotycząca wypoczynku na wolnym powietrzu. Czym można ją zastąpić w najbliższych dniach?
BARDO


W Centrum Seniora 8 bm. o godz. 10:00 zajęcia komputerowe dla osób w wieku poprodukcyjnym.

Z okazji Światowego Dnia Chorego 12 bm. w siedzibie Centrum Seniora o godz. 11:00 rozpocznie się spotkanie z osobami zainteresowanymi wspólnym spędzeniem czasu przy kawie i ciastku.

BYSTRZYCA KŁODZKA


Najbliższe koncerty Zespołu Zdrojowego w kawiarni "Zdrojowej" w Długopolu-Zdroju odbędą się 17 bm. od godz. 15:00 i 21 bm. od godz. 16:00.

Jak wiadomo - 14 lutego walentynki, stąd Teatr Razy Dwa przygotował "Wieczór z miłością". Impreza odbędzie się 16 bm. o godz. 19:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury:
 

Miłośników podróży "Coolturysta na ziemi kłodzkiej" zaprasza 22 bm. o godz. 10:00do MGOK-u. A tam:
 

DUSZNIKI-ZDRÓJ

Po raz 41. odbywa się Zimowy Kurs Wokalny, stąd w Dworku Chopina cykl koncertowy:
 

KŁODZKO

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w swojej filii "Pod Pegazem" organizuje 13 bm. o godz. 17:00 spotkanie z autorami tekstów zamieszczonych w 15, wydaniu Almanachu Ziemi Kłodzkiej.

W Saloniku Prasowym PiMBP 14 bm. o godz. 17:00 wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Zuzanny Gałeckiej:
 

W sali widowiskowej Kłodzkiego Ośrodka Kultury 17 bm. o godz. 11:00 spotkanie autorskie z Magdaleną Bigaj. Temat dotyczy wychowania dzieci przy ekranie komputera i telewizji.

W tym samym dniu o godz. 17:00 w KOK-u koncert poetycko-muzyczny pt. "Jaka jesteś, nie wie nikt".

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna od 22 bm. organizuje darmowy kurs komputerowy dla seniorów. Zajęcia rozpoczną się o godz. 9:00, a zapisy są czynione do 20 bm.- tel. 74 865 74 85.

W Galerii Sztuki pARTer 23 bm. o godz. 17:00 wernisaż wystawy pt. "Kłodzko na starych fotografiach":
 

KŁODZKO gmina

Karnawałowe ostatki zaznaczą się balem w Wojborzu:
 

W siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko 9 bm. spotkanie z podróżniczką:
 

W filii bibliotecznej w Wojciechowicach 10 bm. o godz. 11:00 spotkanie autorskie z fraszkopisarzem Piotrem Stankiewiczem, a 24 bm. o tej samej godzinie wystawa budowli z klocków Lego wykonanych przez Michała Kusiaka.

Zbigniew Piotrowicz z Radochowa będzie bohaterem spotkania autorskiego zaplanowanego na 20 bm. o godz. 16:00 w Bierkowicach. Odbędzie się ono w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym, gdzie nie zabraknie słów o górach i himalaizmie.

KUDOWA-ZDRÓJ


Park Narodowy Gór Stołowych zaprasza do udziału w zajęciach pn. "Tropy zwierząt". Są one przewidziane 9, 16 i 23 bm. od godz. 12:00 w siedzibie Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnego w Karłowie 10. Warsztaty prowadzą edukatorzy PNGS.

MIĘDZYLESIE

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury już w najbliższy czwartek otworzy się dla pomysłów możliwych do zrealizowania w tym roku:
 

NOWA RUDA gmina

W czytelni bibliotecznej w Ludwikowicach Kłodzkich 29 bm. o  godz. 10:00 początek gminnych eliminacji konkursu recytatorskiego "Pegazik".

POLANICA-ZDRÓJ

Już 9 bm. w Teatrze Zdrojowym karnawał dla dzieci:
 

W Teatrze Zdrojowym 10 bm. od godz. 10:00 miejski turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży:
 

RADKÓW

W hali sportowej w Ścinawce Średniej 17 bm. od godz. 10:30 zawody szachowe w ramach 11. ogólnopolskiej edycji grand prix Radkowa i ziemi kłodzkiej. Organizatorem jest UKS "Giecek".

STRONIE ŚLĄSKIE

W niedzielę, 11 bm. o godz. 16:00 w sali widowiskowej CETiK-u koncert operowo-walentynkowy Dominiki Zamary.

SZCZYTNA

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w ten czwartek zamieni się w... pączkarnię:
 

ZŁOTY STOK

W sali widowiskowej CKiP 9 bm. od godz. 19:00 coś nie tylko dla pań:
 

Wstęp na powyższe wydarzenia jest bezpłatny.
(wb)