Kurort bogatszy o kameralne centrum rekreacji

DŁUGOPOLE-ZDRÓJ - gm. Bystrzyca Kłodzka (inf. wł.). Jedyny kurort znajdujący się w Rowie Górnej Nysy stał się bogatszy o pomysłowo urządzony teren rekreacyjno-wypoczynkowy. Na jego cel wykorzystano dwie gminne działki, które przez kilka miesięcy zagospodarowywała firma wyspecjalizowana w takich zadaniach. Jest czego pozazdrościć.

Jak fama szybko się rozniesie, to nie tylko mieszkańcy Długopola-Zdroju będą chcieli korzystać z nowej atrakcji w ich miejscowości. Postarała się o nią gmina, która zdecydowała o przeznaczeniu około hektarowej nieruchomości na coś wspaniałego i w najnowszym wydaniu. Dzięki dolnoszalejowskiej "Klaudii", której pracownicy przystąpili do zadania, ów teren zmienił się nie do poznania.  Da się na nim wypatrzeć strefy wydzielone dla dzieci oraz dorosłych. Wiosną, gdy zazielenią się skwery, zrobi się jeszcze ładniej.

Już można sobie zresztą wyobrazić większy ruch na tym obszarze wywołany przez amatorów kąpieli słonecznych czy całe rodziny oddające się relaksowi. Zachęcą do tego estetyczne ławeczki, drewniane leżaki oraz zespół urządzeń zabawowych. Zadbano też o miejsce służące organizowaniu pikników.
(bwb)

FOTOMIGAWKI z NOWEGO MIEJSCA