STRONIE ŚLĄSKIE (inf. wł.). Najpierw były przymiarki, natomiast teraz, przed kilkoma dniami, na terenie gminy strońskiej zafunkcjonowała lokalna komunikacja publiczna. Zapewnia mieszkańcom i gościom wielu miejscowości dojazdy do stolicy gminy i powroty do przystanku początkowego.
Zgodnie z ustawą o transporcie publicznym, to gmina jest wskazana jako organizator transportu zbiorowego na swoim obszarze. Stąd burmistrz Stronia Śląskiego ogłosił przetarg na wyłonienie podmiotu świadczącego tego rodzaju usługę. Została nim - o czym już pisaliśmy - miejscowa firma "Manikar". Zdecydowano, że utworzy się trzy linie komunikacyjne, które swój początek biorą w sąsiedztwie obiektu Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim. Ustalono cennik na bilety.
Jak zauważa burmistrz Dariusz Chromiec - to kolejny krok w stronę wychodzenia z tzw. wykluczenia komunikacyjnego, które dotykało lokalną społeczność. Z rozwiązania zapewne też ucieszą się turyści.
A oto uruchomione linie i ceny biletów: