Park z amfiteatrem już radują widokiem

ZŁOTY STOK (inf. wł.). W centrum miasteczka wyrósł amfiteatr. Takiego obiektu nigdy tutaj nie było, więc tym większy powód do zadowolenia, bo powstało miejsce dla przyszłych imprez.

Od wielu miesięcy w pogórniczej miejscowości trwa rewitalizacja parku Miejskiego; niemały obszar już przeszedł sporo przeobrażeń. W projekcie ujęto m.in. wybudowanie amfiteatru z solidnym zapleczem, co już uczyniono. Do Świąt Bożego Narodzenia, jeśli pozwoli aura, sfinalizuje się prace dekarskie.

- Nasz park był zawsze miejscem spotkań, festynów i zabaw. Jednak brakowało w nim niezbędnych elementów czyniących pobyt bardziej komfortowym - zauważa burmistrzyni Złotego Stoku Grażyna Orczyk. - Brakowało zaplecza scenicznego z garderobą i toaletami, części gastronomicznej, dobrze urządzonego placu zabaw. Postanowiliśmy to "uszyć" na miarę naszej gminy, wzbogacić o niezbędną infrastrukturę i wiele nasadzeń, aby jeszcze bardziej chętnie tam się przychodziło. Mam nadzieję, że osoby korzystające z tego miejsca uszanują je. Powstało niemałym kosztem, a udostępnienie planujemy bez przecinania wstęgi, w przyszłym roku.
(bwb)