Kudowscy „moto-mikołaje” ponownie w akcji

 
KUDOWA-ZDRÓJ (inf. wł.). Nie tylko dzwonki sań, ale też warkot silników motocykli i samochodowych „klasyków” towarzyszył św. mikołajom, którzy zjechali się do parku Zdrojowego w sobotę, 9 bm., by tradycyjnie nagrodzić grzeczne dzieci prezentami. Akcja, która na dobre wpisała się już w kalendarz wydarzeń miejskich, została zainicjowana przez burmistrzynię Anetę Potoczną, stowarzyszenie Motocykliści z Kudowy-Zdroju oraz Kudowskie Centrum Kultury i Sportu.
 
Parada motocykli eskortująca krwiobus rozpoczęła pierwszy dzień jarmarku bożonarodzeniowego. Elfy, mikołaje i inne bajkowe stwory, które przybyły w okolice Teatru pod Blachą budziły tego dnia radość na twarzach dzieci i ich opiekunów. Uśmiechy malowały się też za sprawą paczek z prezentami, po które ustawiła się kilkusetosobowa kolejka. Wzorem lat ubiegłych, organizatorzy przygotowali się na tę okazję i każdy z przybyłych gości otrzymał świąteczną paczkę, a tych w tym roku było... 650. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka dla potrzebujących dzieci z kudowskiej gminy.
 
W tym roku cała akcja charytatywna, którą prowadzimy, jest dla trójki kudowskich dzieci. To są dzieci niepełnosprawne. Jest to nie tylko akcja kudowskich moto-mikołajów, ale również włączyły się w nią nasze przedszkola, które sprzedają zupę, słodycze i cała zbiórka pójdzie na pomoc tym dzieciom niepełnosprawnym – powiedziała nam A. Potoczna.
 
Imprezę poprowadził Wojciech Heliński, który przy okazji zapraszał na jej wieczorną część. W programie wydarzenia znalazły się m.in. jasełka w wykonaniu kudowskich przedszkolaków, występy uczennic i uczniów szkół podstawowych oraz koncerty. Z okazji jarmarku przygotowano barszcz i ulepiono 2500 sztuk pierogów,  którymi częstowano podczas spotkania opłatkowego dla mieszkańców i turystów. Wśród tych drugich dominowali Polacy, ale nie brakowało zarówno czeskich jak i ukraińskich akcentów. To tylko potwierdza jak bardzo otwartym miastem jest ta przygraniczna miejscowość. 
 
Jarmark zakończy niedzielny koncert kolęd w wykonaniu zespołu Avangarde, który rozpocznie się o godzinie 15:00.

(bp)
FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA: