Przedświąteczny jarmark okazją do zakupów i prezentacji

MIĘDZYLESIE (inf. wł.). Jak na przygraniczną gminę przystało, zorganizowany w sobotę, 9 bm. jarmark bożonarodzeniowy miał polsko-czeski charakter. Stało się tak, bo razem ze starostą Kralików Václavem Kubínem do Międzylesia przyjechały dzieci z tego miasteczka, by wystąpić na scenie; w tym czasie ich rodzice też czynili "vánoční nákupy".


Parking samochodowy przed urzędem burmistrza w Międzylesiu już od wielu lat staje się miejscem przedświątecznych imprez. I dlatego, że jest położony w miejscu dogodnym dla wszystkich, i też dlatego, iż może pomieścić sporą liczbę uczestników. A tych na tegorocznym jarmarku bożonarodzeniowym było zdecydowanie więcej - zarówno kramarzy, jak i kupujących wystawione do sprzedaży produkty. Kto chciał, ten wyszedł z niego zaopatrzony w ciasta i ciasteczka, wędzonki, nalewki, stroiki i wiele innych wyrobów, bez których grudniowe święta nie mają takie kolorytu oraz smaku.

Wsród mieszkańców i gości, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, a powitanych m.in. przez włodarza Międzylesia Tomasza Korczaka, przez cały czas jego trwania dało się zauważyć świętego mikołaja i liczne ely i mikołajki częstujące słodyczami. Gmina wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury zadbali o przepyszny kapuśniak i nie mniej smakowity bigos. Ich gorąc bardzo się przydał nieco zmarzniętym uczestnikom, przede wszystkim tym biorącym udział w prezentacjach artystycznych, którzy byli obdarowywani paczkami spod choinki.

A propos choinki, to wzorem ubiegłych lat prowadzono konkurs na najładniej przyozdobione drzewko świąteczne. I tym razem do rywalizacji przystąpiło wiele grup szkolnych, przedszkolnych i sołeckich. Oczywiście były nagrody.
 
(bwb)
 
FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA