W sąsiedztwie Rynku powstanie wiata turystyczna

ZŁOTY STOK (inf. wł.). Świetnym pomysłem było poprowadzenie ścieżki rowerowej sprzed dawnego kościoła poewangelickiego w stronę byłej kopalni złota. Tym rozwiązaniem przybliżono centrum miasteczka do jednej z jego większych atrakcji i jakby odkryto przed turystami jego rynek i okolice. Teraz jest szykowana kolejna rzecz, która jeszcze bardziej uczyni interesującym ten ciąg komunikacyjny.


Ta trasa rowerowa połączyła centrum miasteczka z kopalnią złota

W rejonie ul. Staszica w Złotym Stoku zostanie wzniesiona wiata wielofunkcyjna. Już wyłoniono wykonawcę tej budowli, która - jak powiedziała DKL24.PL burmistrzyni Grażyna Orczyk - będzie gotowa na nowy letni sezon turystyczny. Obiekt ma służyć wypoczynkowi i rodzinnym lub grupowym spotkaniom, z możliwością przenocowania w cieplejsze dni.
 

Zapowiadana wiata wyrośnie w rejonie ul. Staszica

- Zdecydowaliśmy się na tę inwestycję, dzięki podpowiedzi studentów. Kilka lat temu gościliśmy ich zespół z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Badali potencjał turystyczny i społeczny Złotego Stoku, po czym zwrócili uwagę na kilka aspektów. Jeden z nich dotyczył połączenia miasta z kopalnią, gdyż wtedy wydawało się, że znajdują się w sporej odległości od siebie. Przy tym też podpowiedziano, by postawić wiatę służącą integracji przybyszów - usłyszeliśmy od burmistrzyni. - Trasę pieszo-rowerową wykonaliśmy, przy okazji postawiliśmy przy niej cykloboksy, teraz kolej na wiatę, na którą pozyskaliśmy dofinansowanie. Przy niej znajdzie się miejsce na grilla, ognisko, w ogóle teren rekreacyjny.

Prace budowlane ruszą wiosną przyszłego roku, by w kilka miesięcy później wiata nie tylko cieszyła oczy.

(bwb)