Lodowisko na stadionie w nowej odsłonie

KŁODZKO (inf. zewn.). Zima zbliża się wielkimi krokami - przypomina o tym fakcie temperatura wskazywana przez termometry oraz padający śnieg - a wraz nią otwarcie lodowiska w zupełnie nowej formie. Dzięki współpracy Urzędu Miasta w Kłodzku, firmy Polskie Składy Budowlane Mrówka oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłodzku w tym roku będzie to obiekt zadaszony. Jego otwarcie planowane jest między 7 a 10 grudnia br.

 
Nową halę lodowiska postawiono na asfaltowym boisku stadionu. Do szaleństw na łyżwach mieszkańcy i goście będą mieli powierzchnię 600 m2. Dla wygody korzystających dostępna będzie również wypożyczalnia łyżew. Wejście do obiektu będzie biletowane, co pozwoli utrzymać porządek i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim z niego korzystajacym.
 
To nie pierwszy raz, kiedy fani szybkiego ślizgania będą mieli swoją przestrzeń w mieście pod twierdzą. W poprzednich latach lodowisko gościło już pod ratuszem, pod mostem św. Jana czy też na stadionie w wersji otwartej, pod tzw. chmurką. Hala lodowiska może zapewnić lepsze warunki zarówno dla zaawansowanych łyżwiarzy jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z łyżwami.
 
 
Burmistrz Michał Piszko nie wyklucza, że atrakcja w tej formie pojawi się w Kłodzku w kolejnych sezonach. Tym samym będzie powodem do radości zimą po raz kolejny. Póki co warto zadbać o formę i zacząć odliczać dni do otwarcia lodowiska. 
 
Opr. (bp)
fot. UM w Kłodzku i DKL24.pl