Stara remiza przejdzie gruntowny remont

MIĘDZYLESIE (inf. wł.). Powiększona o część garażową remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Długopolu Górnym zostanie poddana kolejnym pracom ją unowocześniającym. Jak podkreśla burmistrz Międzylesia Tomasz Korczak - remontu wymaga część socjalno-bytowa użytkowana od wielu lat.

- Już posiadamy niezbędną dokumentację odnoszącą się do tego zamierzenia, teraz pozostaje kwestia zapewnienia pieniędzy - informuje włodarz. - Zawnioskujemy o środki do programów, które dedykują fundusze na tego typu cele. Pod uwagę bierzemy m.in. Krajowy Plan Odbudowy.

Przy udziale funduszy zewnętrznych gmina wcześniej doprowadziła do wybudowania garażu przy górnodługopolskiej remizie, rozpoczęła wznoszenie obiektu świetlicy wiejskiej w Różance, awansem - za środki KPO, który jeszcze przecież nie ruszył - zainwestowała w żłobek w Międzylesiu, mając zagwarantowane wsparcie przez państwo. Te przykłady pokazują, że samorząd stara się zrealizować jak najwięcej zadań inwestycyjnych, ale przy maksymalnym udziale funduszy zewnętrznych.
(bwb)