Jaśniej i taniej na ulicach kurortu

KUDOWA-ZDRÓJ (inf. wł.). Aż 1,2 tys. opraw latarni ulicznych zostało wymienionych w ramach realizowanego programu związanego z zastosowaniem rozwiązań oszczędnościowych. Z tej samej puli pieniędzy wymieniono około 200 słupów oświetleniowych.


Przygraniczne miasto mocno postawiło na szukanie rozwiązań, dzięki którym mniej zapłaci za zużyty prąd. Efekty tego już są widoczne na ulicach m.in. 1 Maja i Zdrojowej, gdzie zainstalowano stylizowane lampy. Tym samym spełniono wymóg postawiony przez konserwatora zabytków.

Całe zestawy oświetleniowe też wymieniono na kilku bocznych ulicach przylegających do głównego ciągu komunikacyjnego Kudowy, zaś w pozostałych miejscach poczyniono na słupach zmiany częściowe, dotyczące opraw.

- Aktualnie jesteśmy na etapie wdrażania systemu zarządzania oświetleniem. Już wiemy, że w porze nocnej nie wszędzie konieczne jest maksymalne natężenie światła, stąd dojdzie do sterowania nim - informuje burmistrzyni Aneta Potoczna. - Nowoczesne lampy zdecydowanie rozjaśniły ulice Zdrojową i 1 Maja, Cisową, Świerkową, Jodłową i inne, na których przejścia dla pieszych są teraz lepiej widoczne.

Władze miejskie szacują, że oszczędności z tytułu mniejszego zużycia prądu sięgną nawet 40 proc.
(bwb)