Dzień Seniora z dawką humoru i dobrej zabawy

KROSNOWICE - gm. Kłodzko (inf. wł.). O tym, że wielu seniorów w swojej grupie wiekowej bawi się nad wyraz doskonale i z dystansem do siebie przekonaliśmy się kolejny raz w "Podhalance". To w tym wiejskim centrum spotkań zorganizowano gminny Dzień Seniora, wiążąc go z realizowanym projektem pn. "Senior, radny, obywatel", dofinansowanym przez województwo dolnośląskie. Było setnie.


Ze wszystkich klubów seniora i sołectw gminy wiejskiej Kłodzko do krosnowickiej "Podhalanki", w ostatnią sobotę października, zawitali ci z seniorów, którzy chcieli wziąć udział w zaproponowanej im imprezie. Z zaproszenia też skorzystały grupy członków Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Nowej Rudy i Ząbkowic Śląskich. To z nimi Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i sama gmina prowadzili zajęcia uaktywniające i edukujące seniorów. Między innymi były prowadzone warsztaty tematyczne, z których wiedza została wykorzystana w sporej części właśnie podczas sobotniego biesiadowania. A ono obfitowało nie tylko w smakowite jadło, ale i w prezentacje artystyczne w wykonaniu lokalnych artystów nieprofesjonalistów.

Ale zanim rozkręciła się część biesiadna, wójt Zbigniew Tur i przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Ryszard Jastrzębski nawiązali do tego, że kluby seniora w gminie - co cieszy - stają się liczniejsze. Coraz więcej mieszkańców w wieku poprodukcyjnym szuka alternatywy dla wolnego czasu i ją znajduje. Troszczą się też o to same kluby seniora, gminna rada seniorów oraz różne instytucje. Przedstawicielkom i przedstawicielom każdego klubu i stowarzyszenia, w tym zaproszonym, włodarze wręczyli kwiatki i list okolicznościowy, po czym na parkiet wkroczyli wokaliści i zespoły śpiewacze oraz taneczne.

Szybko okazało się, że do Krosnowic, na specjalne występy zawitali słynni piosenkarze i piosenkarki, m.in. Halina Kunicka, Jerzy Połomski, Stenia Kozłowska. No, nie osobiście, ale za sprawą wcielonych w nich lokalnych wykonawców ich piosenek. Nie zabrakło "Cyganeczki Zosi", "Mydełka Fa", była szanta w wykonaniu uczestników zajęć w Dziennym Domu "Aktywny Senior" w Jaszkowej Górnej. Przed publicznością stanęły "Wojborzanki", nie zabrakło Gminnej Rady Seniorów i sołectwa Boguszyn, zaszalały ząbkowickie "Jazgotki" z jedynym jazgotkiem, pokazały się bierkowickie "Roksanki". A na koniec tej części programu pojawiło się mocno przearanżowane, bo na wesoło, "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego, w wydaniu ekipy Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Wodne ptactwo, jak i w ogóle wszyscy występujący w tym całym programie, zostali nagrodzeni gromkimi brawami, na które solidnie zapracowali.
 
(bwb)

FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA