OSP Goworów wygrał zawody powiatowe

POLANICA-ZDRÓJ (inf. wł.). Jedenaście strażackich drużyn dziecięcych oraz młodzieżowych wystartowało do walki o tegoroczny prymat w powiecie kłodzkim. Okazją ku temu były zawody wspólnie przeprowadozne przez Komendę Powiatową PSP, Zarząd Powiatowy ZOSP, gminę Polanica-Zdrój oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Polanicy-Zdroju.


Wielką wolą walki sportowo-pożarniczej wykazały się zespoły tworzone przez najmłodszych i nieco starszych druhów i druhenki spod znaku OSP. Przyjechali do Polanicy-Zdroju, aby w sobotę, w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wziąć udział we współzawodnictwie. Na płycie stadionu zameldowały się zwycięskie w swoich gminach drużyny z: Czerwieńczyc, Goworowa, Lewina Kłodzkiego, Międzylesia, Nowej Wsi Kłodziej, Pławnicy, Ścinawki Dolnej, Trzebieszowic, Wojborza, Zabłocia i Żelazna. Rangę wydarzenia podkreślił obecnością wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP Paweł Gancarz, byli obecni włodarze niektórych gmin oraz powiatu kłodzkiego.

Zanim zespoły ruszyły do boju, poświęciły nieco czasu raz jeszcze na sprawdzenie niezbędnych do zawodów elementów sprzętu i urządzeń oraz przeprowadziły rozgrzewkę. A później było ważne jak najszybsze pokonanie toru przeszkód i tzw. próba wody.

Mistrzem powiatu kłodzkiego została OSP z Goworowa w gminie Międzylesie, wicemistrzem - OSP z Trzebieszowic w gm. Lądek-Zdrój, zaś trzecie miejsce przypadło OSP z Zabłocia w gm. Bystrzyca Kłodzka.
 
(bwb)

FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA