Spełnia się marzenie o nowoczesnej świetlicy

RÓŻANKA - gm. Międzylesie (inf. wł.). Zamiast starej, do tego ciasnej świetlicy, różanczańska społeczność doczeka się nowoczesnego obiektu. Właśnie trwa jego budowa w sąsiedztwie terenu rekreacyjnego oraz sklepu, a więc niemal w centrum podgórskiej miejscowości.


Od lipca przyszłego roku mieszkańcy Różanki będą cieszyć się z obiektu, na który czekają od jakiegoś czasu - co najmniej od dziesięciu lat. Chodzi o świetlicę wiejską, której nowa bryła zastąpi lokum do tej pory wykorzystywane na organizowanie wspólnych imprez. Przeanalizowano ewentualne koszty remontu tego drugiego i wyszło na to, że trzeba byłoby sporo włożyć pieniędzy we wspólnotową część, m.in. na odwilgocenie ścian. Dlatego władze gminy postawiły na nowe rozwiązanie, wykorzystując .

- Gdy pojawiło się marzenie o nowej świetlicy, to Różanka była bardzo prężna np. w sferze kulturalnej - przypomina burmistrz Międzylesia Tomasz Korczak. - Dziś nieco wyhamowała, ale wydaje się, że ta prężność powróci. Są tego pierwsze symptomy, choćby decyzja mieszkańców podjęta na zebraniu wiejskim. Sprowadza się do tego, że część pieniędzy z tegorocznego i przyszłorocznego funduszu sołeckiego przeznaczy się na zakup wyposażenia.

Tak więc w podgórskiej wsi jak na dłoni widać spełniający się sen większości jej ludności.
(bwb)