Najmłodsi strażacy pokazali bojowe zacięcie

BIERKOWICE - gm. Kłodzko (inf. wł.). Za tydzień w Polanicy-Zdroju odbędą się powiatowe zawody strażackie drużyn dziecięcych i młodzieżowych. Stąd w gminach, gdzie takie grupy istnieją, odbywały się eliminacje pozwalające wyłonić ich reprezentację na tę rywalizację. W sobotę, 16 bm. tego typu współzawodnictwo przeprowadzono w Bierkowicach.


Coraz więcej dzieci i młodzieży marzy o tym, by zostać strażakami. Jest to widoczne szczególnie tam, gdzie istnieją drużyny skupiające tak młodych członków. Zapewne byłoby ich więcej, gdyby nie brakowało druhen i druhów posiadających wymagane kwalifikacje do edukowania w tym kierunku. Na ten fakt naszą uwagę zwrócił jeden z opiekunów drużyny młodzieżowej rywalizującej o miano najlepszej w gminie wiejskiej Kłodzko. I ona stawiła się w Bierkowicach. Tam na boisku sportowym w szranki stanęło kilka drużyn, wykazując się umijętnościami m.in. w tzw. próbie wody.

Jednak zanim dziewczęta i chłopcy chwycili za węże strażackie, do boju zachęcił ich wójt Zbigniew Tur. To włodarz, który na miarę lokalnych możliwości finansowych systematycznie wspiera rozwój jednostek OSP, widząc w nich ważne ogniwa, które zwiększają mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Aby trwało to jak najdłużej, jest niezbędne "inwestowanie" w drużyny młodzieżowe i dziecięce oraz organizowanie im zawodów o charakterze zabawowo-rekreacyjnym, jak te w Bierkowicach.

W czasie tego współzawodnictwa nie zabrakło pokazu niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu najmłodszych z najmłodszych. A później przyszedł czas na wręczenie nagród i maskotek. Zwyciężył Wojbórz przed Żelaznem i Jaszkową Dolną.
 
(bwb)

FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA: