Wróble ćwierkają

ZIEMIA KŁODZKA (inf. wł.). Wygląda na to, że już jest przesądzona rządowa decyzja o powrocie do budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach, w Górach Bystrzyckich. Europosłanka Anna Zalewska w trakcie spotkania w Boboszowie, dała do zrozumienia, że będzie na "tak" dla inwestycji. Z tym chyba należy kojarzyć zapowiedzianą na koniec września - o czym ćwierkają wróble - wizytę w Bystrzycy Kłodzkiej premiera.

*

Aż siedmioro kandydatów w okręgu wyborczym złożonym z powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego i dzierżoniowskiego powalczy o mandat senatora. Wśród nich jest jedna kobieta i szóstka mężczyzn. Obserwując listę łatwo zauważyć, że rywalizacja najbardziej skupi się na dwóch osobach, przy czym jedna z nich jest dotychczas parlamentarzystą. Czy zostanie nim po raz trzeci, czy też zwycięży nowicjusz?

*

Coraz powszechniejsze staje się przekonanie, że co niektórzy kandydaci i kandydatki na parlamentarzystów, w przypadku przegranej wystartują w wiosennych wyborach samorządowych. Będą mierzyć w stanowiska wójtów, burmistrzów bądź prezydentów miast.

*

Nasze wróble przynoszą coraz to nowsze ciekawostki. Od nich dowiedzieliśmy się, że kandydatem na burmistrza Lądka-Zdroju może być Tomasz Nowicki - były przewodniczący rady miejskiej tego kurortu (2014 - 2018). Natomiast w Stroniu Śląskim coraz głośniej mówi się o ewentualnej kandydaturze Tomasza Mazurka związanego z samorządem lokalnym.

*

Piotr Maziarz, Iwona Janoszek-Badecka, Marcin Szymanek, Grzegorz Jung i in. osoby przewinęły się podczas dyskusji w lokalnych strukturach PiS-u o tym, kto ma zostać tymczasowym burmistrzem Dusznik-Zdroju do wiosennych wyborów samorządowych. Wakat jest do obłożenia, bo dotychczasowy włodarz kurortu złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska, co ma związek z prokuratorskimi zarzutami m.in. odnośnie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

 
(bwb)