Trzy ulice do modernizacji

KŁODZKO (inf. wł.). Dwie ulice - Hołdu Pruskiego i Wolności wreszcie doczekają się gruntownej przebudowy. Na tej drugiej, jakby awansem do przewidzianych robót, już wymieniono oświetlenie uliczne na rzecz ledowego, czyli zużywającego mniej prądu. Na to zadanie miasto otrzymało wsparcie finansowe w kwocie 4 mln zł.

Wyłoniono wykonawcę modernizacji dwóch kłodzkich ulic, które kilka lat temu "dostały" wskutek oberwania chmury. Rwące potoki deszczówki nie mieściły się w sieci burzowej, dlatego spływały jezdniami, poważnie niszcząc ich podłoże i nawierzchnię. Stąd starania magistratu o przyznanie pieniędzy przez rząd na konieczny ich remont. Roboty przeprowadzi kłodzki "Drogmost" i ma 15 miesięcy na ich sfinalizowanie.

Burmistrz Michał Piszko, zaraz po nawałnicy, wskazywał na konieczność poddania gruntownym remontom ulic: Hołdu Pruskiego, Łąkowej, Partyzantów i Wolności. Zastrzegał się przy tym, że wydatki pójdą w miliony złotych, na które gminy po prostu nie stać. Po długich staraniach Kłodzko doczekało się z Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych dotacji na dwie ulice, a niedawno kolejnej, w kwocie 1,2  mln zł, na przebudowę ul. Łąkowej. Gmina ogłosiła przetarg na znalezienie firmy, która w trzy miesiące sprosta temu drugiemu wyzwaniu.

(bwb)