KULTURALNIK – Od letnich do jesiennych rytmów

ZIEMIA KŁODZKA (inf. wł.). W niektórych gminach już pożegnano wakacje oraz podziękowano rolnikom za tegoroczne plony. Przed nami rozpoczęcie roku szkolnego i z tym związany ruch. Ale warto znaleźć czas i skorzystać z którychś z poniższych propozycji.


BARDO


Już w tę sobotę, w Dzbanowie dożynki gminne. Ich miejscem będzie boisko sportowe, przy wjeździe do miejscowości od strony Przyłęku:
 

BYSTRZYCA KŁODZKA

Znamy terminarz koncertów sympatycznego Zespołu Zdrojowego:
 

Teatr Nowy z Częstochowy zagości w sali widowiskowej MGOK-u ze spektaklem pt. „Cebula”. To za sprawą Pauliny Kajdanowicz i jej Teatru Razy Dwa. Jak piszą twórcy  wydarzenia: „Twórcy spektaklu sięgają do wnętrza osoby z niepełnosprawnością, nadają myślom kolory, nazywają uczucia. Docierają jednak dużo głębiej, przez ludzkie historie ukazując to, jak żyją rodziny osób z niepełnosprawnościami. Odczarowują schematy, łamią uprzedzenia, pokazują to, że świat ten ma rozmaite odcienie. Przede wszystkim mówią jednak o miłości. Bo tak naprawdę wystarczy po prostu kochać. A to bywa najtrudniejsze...”
 

KŁODZKO

W ostatni dzień sierpnia powrót do niedawnej przeszłości. Szczegóły na poniższym plakacie:
 

Osiedle Kruczkowskiego będzie sceną dla spektaklu teatralnego. To 3 bm. na ul. Pileckiego – osiedle Kruczkowskiego:
 


W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum ziemi Kłodzkiej 9 września o g. 15:00 wydarzenie pt. „Witajcie w kłodzkiej bajce”:
 

Także w MZK 15 września spotkanie autorskie z Manfredem Spatą. Będzie poświęcone historycznym widokom Kłodzka – jako śląsko-czeskiego miasta:
 

W tym samym dniu o godz. 17:00 w Kłodzkim Ośrodku Kultury wernisaż wystawy:
 

LĄDEK-ZDRÓJ

W najbliższy czwartek, w kaplicy pw. św. Jerzego  po mszy charytatywny koncert organowy Łukasza Przepióry, ze słowem wstępnym Ewy Zadory – początek o godz. 16:45.

NOWA RUDA

Przed budynkiem Noworudzkiego Ośrodka Kultury 1 września pożegnanie wakacji. Start imprezy o godz. 16:00, a w jej trakcie różne niespodzianki.

Natomiast 2 września słupiecka jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zaprasza na dzień otwarty:
 

POLANICA-ZDRÓJ

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego siłami Orkiestry Koncertowej 31 bm. o godz. 19:00 w Teatrze Zdrojowym:
 

W sobotę warto wybrać się do parku Szachowego. W godzinach: 11:00 – 16:00 zaistnieje tam mały świat grzybów:
 

Do Teatru Zdrojowego powracają filmowe seanse tematyczne:
 

Olga Pasiecznik (sopran) i Łukasz Kuropaczewski (gitara) wystąpią w Teatrze Zdrojowym 8 września o godz. 16:00:  
 

Cracov Golden Quintet z utworami klasycznymi i rozrywkowymi 10 września o godz. 18:00 w Teatrze Zdrojowym:
 

RADKÓW

W Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnym Parku Narodowego Gór Stołowych w Karłowie 2 września o godz. 11:00 impreza pt. „Skąd się bierze wełna?”. W programie: wędrówka do owczarni w Pasterce, pokaz redyku stołowogórskiego, pokaz strzyżenia owiec, warsztaty z udziałem GOPR-u i inne atrakcje.

STOSZOWICE


W pierwszą niedzielę września Przedborowa będzie rozbrzmiewać muzyką ludową:
 

SZCZYTNA

Miejsko-gminne dożynki 2 września na Placu za Bramą od godz. 14:00. W programie m.in.: misterium chleba, 60-lecie KGW w Wolanach, prezentacje zespołów ludowych i artystycznych, m.in. „Przełomiaków” z Barda, turniej wsi.

ZŁOTY STOK

W ten czwartek lokalne zakończenie wakacji:
 

W Laskach, w ostatni dzień sierpnia, spotkanie z seniorami:
 

Wstęp na wymienione wydarzenia jest bezpłatny.
(wb)