Budynki publiczne zmieniają właścicieli

POWIAT KŁODZKI (inf. wł.). Jakiś czas temu samorząd powiatowy sprzedał nieruchomość byłego oddziału szpitalnego na ulicy Niskiej w Kłodzku. Uwagi kierowane pod jego adresem, że w budynku nic się nie dzieje, więc są chybione. Ratowanie obiektu i jego zagospodarowanie leży w gestii obecnego właściciela.

- Sposobimy się do sprzedaży nowszej części budynku na ulicy Sienkiewicza 6 w Bystrzycy Kłodzkiej. Nie ukrywam, że dobrym rozwiązaniem byłaby jego adaptacja na mieszkania, których niedostatek wciąż jest odczuwalny. Liczę, że znajdzie się jakiś podmiot prywatny tym zainteresowany - podkreśla starosta kłodzki Maciej Awiżeń. - Wcześniej liczyliśmy na to, że za uzyskane pieniądze od wojewody uda się tam stworzyć miejsca pobytowe dla Ukraińców. Takich funduszy nie otrzymaliśmy, poza tym liczba osób z Ukrainy, które tuż po wybuchu wojny z Rosją schroniły się na naszym terenie sukcesywnie maleje.

Natomiast bardzo szybko nowy wyraz znalazł obiekt dawnej przychodni lekarskiej na ulicy Zawiszy Czarnego w Kłodzku. Nabyła go firma "Salus" i po przeprowadzonej adaptacji już wykorzystuje na własne potrzeby medyczne.

(bwb)