Przymiarki do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego

KUDOWA-ZDRÓJ (inf. wł.). W tym mieście budżet obywatelski wzbudził na tyle duże zainteresowanie, że w ostatnich latach samorząd lokalny co roku zwiększał jego zasobność. Równocześnie podwyższano kwotę dofinansowania przypadającą na jedno zadanie, biorąc pod uwagę m.in. spadającą wartość złotówki. Aktualnie trwają przygotowania do przyszłorocznego rozdania wydzielonych funduszy.

Jak zauważa wiceburmistrz Mariusz Fleszar - na czerwcowej sesji Rady Miasta Kudowy-Zdroju podana zostanie kwota budżetu obywatelskiego roku 2024. Nie powinna być niższa od 200 tys. zł, bo tyle było zarezerwowanych w roku bieżącym.

- Spodziewamy się, że będą składane przez zainteresowanych duże wnioski, tzw. inwestycyjne, stąd koszt jednego zadania zostanie określony na kilkadziesiąt tysięcy złotych - informuje wiceburmistrz M. Fleszar. -  Tym samym wychodzimy naprzeciw rosnącej aktywności kudowian, którzy w ramach stowarzyszeń, szkół, grupy osób zamieniają te pieniądze swoją pracą w konkretne przedsięwzięcia. Są nimi place zabaw, punkty oświetleniowe, elementy małej architektury i inne wprost załatwiające najbardziej lokalne potrzeby.

Należy pamiętać, że fundusze pochodzące z budżetu obywatelskiego można wykorzystać na zadania, które są zlokalizowane na terenach gminnych.
(bwb)